Wpis z mikrobloga

@ibilon:

A ty co robisz w tym wpisie? Przeczytałeś parę komentarzy na Wykopie i wszystkich katolików do wora wrzuciłeś.

nie ja jak już bo to nie mój mem, tylko z fejsbooka, a po drugie jest tego pełno na wykopie i nie widziałem jeszcze nigdy żeby jacyś inni prawacy na tą patologię reagowali jak należy. Wrecz przeciwnie, robią co mogą żeby im pomagać

proste pytanie - czemu twoje komentarz widzę tutaj a
@teren: Skoro już powstały w potocznej mowie internetowej takie określenia, jak "prawak" czy "katol", to warto ich używać, by wyszczególnić grupy o radykalnych poglądach, preferujących radykalne rozwiązania i mówiące językiem nienawiści.
Ja przykładowo jestem katolikiem, ale nie zgadzam się na wykluczanie ludzi innych wyznań i innych kultur, ludzi innej orientacji czy innych poglądów (jak nakazuje katechizm i jak mówi papa Franciszek). Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że określenie "katol" ma
@Slonx: @teren: Zgodzę się, że mowa nienawiści jest jak najbardziej zła i nikt nie powinien być obrażany z powodu swojej narodowości czy koloru skóry. W tym aspekcie, a zwłaszcza w przypadku muzułmańskich imigrantów, tematu który wzbudza olbrzymie emocje po obu stronach, niestety brylują prawaki. Jednak lewica także bywa bardzo jadowita, zwłaszcza w przypadku osób z drugiego obozu. Dobrym przykładem mogą być komentarze uczestników KOD po wypadku Dudy. Natomiast odrębną sprawą
@Slonx: może, ale wtedy znowu zgłosi się jakiś katolik urażony tym, ze się na katolików mówi katole ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak naprawdę ja to bym chętniej w tym memie użył słowa prawak no ale...
@Zielony_kapitan:

. Tu moim zdaniem błyszczy lewica z przyjmowaniem wszystkich uchodźców, nie zważając na naprawdę realne zagrożenie w postaci bojowników z min. państwa islamskiego, ukrytych wśród mas ludzkich przemieszczających się z bliskiego wschodu

to są pojedyncze przypadki i oni są wykrywani

oraz dużą odmienność kulturową i brakiem chęci asymilacji.

tylko, ze większość się asymiluje, wrzucałem kiedyś na wykop dane na ten temat
@teren: > to są pojedyncze przypadki i oni są wykrywani
Nie dysponuje danymi na ten temat ale podejrzewam, że większość większych i poważniejszych akcji udaje się zapobiec, natomiast niepokojące są przypadki samotnych wilków którzy przemycają broń lub zakupują ją nielegalnie i wykonują atak terrorystyczny tak jak w przypadku zamachu w Francji lub w Niemczech, a jak ostatnie czasy pokazały istnienie takich osób. Nie wiadomo także jak sytuacja może rozwinąć, w przypadku
@Zielony_kapitan: tu masz raport OECD-EU z 2015
głównym problemem pozostaje tak naprawdę ekonomiczna dyskryminacja tzn imigranci w tej samej pracy zarabiają mniej, stąd popadaja w biedę nawet jak pracują. I trafiają do biedniejszych dzielnic, stąd te getta biedy. Jeden z dziwniejszych wniosków jest ten 1 - tzn w krajach gdzie jest więcej imigrantów, integracja jest lepsza a nie gorsza

● Integration challenges do not increase with the share of immigrants in