Wpis z mikrobloga

@teren:

ale wsadzanie wszystkich ludzi do jednego wora na podstawie jakichś agresywnych jednostek najlepsze cnie

chyba mówisz tu o przeciwnikach wpuszczania imigrantów, bo oni tak właśnie robią
  • Odpowiedz
chyba mówisz tu o przeciwnikach wpuszczania imigrantów, bo oni tak właśnie robią

@teren: A ty co robisz w tym wpisie? Przeczytałeś parę komentarzy na Wykopie i wszystkich katolików do wora wrzuciłeś.
  • Odpowiedz
@ibilon:

A ty co robisz w tym wpisie? Przeczytałeś parę komentarzy na Wykopie i wszystkich katolików do wora wrzuciłeś.

nie ja jak już bo to nie mój mem, tylko z fejsbooka, a po drugie jest tego pełno na wykopie i nie widziałem jeszcze nigdy żeby jacyś inni prawacy na tą patologię reagowali jak należy. Wrecz przeciwnie, robią co mogą żeby im pomagać

proste pytanie - czemu twoje komentarz widzę tutaj
  • Odpowiedz
@teren: Skoro już powstały w potocznej mowie internetowej takie określenia, jak "prawak" czy "katol", to warto ich używać, by wyszczególnić grupy o radykalnych poglądach, preferujących radykalne rozwiązania i mówiące językiem nienawiści.
Ja przykładowo jestem katolikiem, ale nie zgadzam się na wykluczanie ludzi innych wyznań i innych kultur, ludzi innej orientacji czy innych poglądów (jak nakazuje katechizm i jak mówi papa Franciszek). Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że określenie "katol"
  • Odpowiedz
@Slonx: @teren: Zgodzę się, że mowa nienawiści jest jak najbardziej zła i nikt nie powinien być obrażany z powodu swojej narodowości czy koloru skóry. W tym aspekcie, a zwłaszcza w przypadku muzułmańskich imigrantów, tematu który wzbudza olbrzymie emocje po obu stronach, niestety brylują prawaki. Jednak lewica także bywa bardzo jadowita, zwłaszcza w przypadku osób z drugiego obozu. Dobrym przykładem mogą być komentarze uczestników KOD po wypadku Dudy. Natomiast
  • Odpowiedz
@Slonx: może, ale wtedy znowu zgłosi się jakiś katolik urażony tym, ze się na katolików mówi katole ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak naprawdę ja to bym chętniej w tym memie użył słowa prawak no ale...
  • Odpowiedz
@Zielony_kapitan:

. Tu moim zdaniem błyszczy lewica z przyjmowaniem wszystkich uchodźców, nie zważając na naprawdę realne zagrożenie w postaci bojowników z min. państwa islamskiego, ukrytych wśród mas ludzkich przemieszczających się z bliskiego wschodu

to są pojedyncze przypadki i oni są wykrywani

oraz dużą odmienność kulturową i brakiem chęci asymilacji.

tylko, ze większość się asymiluje, wrzucałem kiedyś na wykop dane na ten temat
  • Odpowiedz
@teren: > to są pojedyncze przypadki i oni są wykrywani
Nie dysponuje danymi na ten temat ale podejrzewam, że większość większych i poważniejszych akcji udaje się zapobiec, natomiast niepokojące są przypadki samotnych wilków którzy przemycają broń lub zakupują ją nielegalnie i wykonują atak terrorystyczny tak jak w przypadku zamachu w Francji lub w Niemczech, a jak ostatnie czasy pokazały istnienie takich osób. Nie wiadomo także jak sytuacja może rozwinąć, w
  • Odpowiedz
@Zielony_kapitan: tu masz raport OECD-EU z 2015
głównym problemem pozostaje tak naprawdę ekonomiczna dyskryminacja tzn imigranci w tej samej pracy zarabiają mniej, stąd popadaja w biedę nawet jak pracują. I trafiają do biedniejszych dzielnic, stąd te getta biedy. Jeden z dziwniejszych wniosków jest ten 1 - tzn w krajach gdzie jest więcej imigrantów, integracja jest lepsza a nie gorsza

● Integration challenges do not increase with the share of immigrants in the population. There is no obvious link between the proportion of immigrants in the total population and immigrant integration outcomes. If anything, countries that are home to high proportions of immigrants tend to have better integration outcomes.
● In virtually all countries, income inequality is higher among immigrants than among the native-born. This reflects the wide diversity of the immigrant populations.
● In 2012-13, two in three immigrants in OECD countries were employed – a proportion that was one percentage point higher than among the native-born. In the EU, the figures are slightly less favourable and the employment rate of immigrants (62%) is three percentage points lower than that of
  • Odpowiedz