Wpis z mikrobloga

Firefox mi przycina na rozdzielczościach HD na youtube. Wystarczy, że ruszę myszką, żeby pokazał się interfejs i pojawiają się przycinki, które określiłbym na jakieś 16-20 klatek. Wyraźnie widoczne klatkowanie. Bez względu czy okno czy pełny ekran. A o 60 klatkach to już nie ma mowy.
Co prawda to mój kombajn z ghostery, adblockiem, downloadthemall, classic theme restorer, firebugiem, greasymonkey, menadżerem sesji i grupowaniem kart ale jednak nie powinno się tak dziać. Na vivaldim wszystko płynnie bez najmniejszej przycineczki. 60 klatek aż miło.
#firefox
  • 12
@XsomX: O widzisz, to ja mam na odwrót. 60fps na Chromie to jest jakaś masakra, mnóstwo utraconych klatek, a na Firefoxie śmiga aż miło. Podobnie z 4k. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spróbuj wersji Nightly Firefoxa. Jak będzie ok to trzeba będzie poczekać aż udogodnienia Nighly (m.in. separacja niektórych procesów przeglądarki) wejdą do stabilnej wersji.
@XsomX: Zakładam, że używasz playera HTML5, nie flash.
Możesz zmienić kodek, którego aktualnie używasz, to często poprawia sytuację.
Najpierw kliknij na filmiku prawym przyciskiem myszy i wybierz "statystyki dla nerdów". Aktualnie używane kodeki możesz sprawdzić w wierszu "Mime-type" - jeśli w tej chwili masz tam:

1. video/mp4.

Wpisz w pasku adresu about:config, wyszukaj zmienną media.mediasource.webm.enabled i ustaw ją na true - dwukrotnie w nią klikając. Wyszukaj także media.webm.enabled i też
@moooka: wow! Dziękuję za taką długą odpowiedz! Nie ma mnie teraz przy kompie, ale jak wrócę do sprawdzę czy któraś z tych rzeczy pomoże.
Procesor 4700HQ, Win10, FF 50.0.2, grafa zintegrowana Intela i GTX850M. Z tym że laptop całe życie pod ładowarką i na ustawieniach wysoka wydajność, więc wydaje mi się, że GTX wszystko obsługuje.
@XsomX: No nie byłbym taki pewien, że obsługuje GTX, różnie to bywa. Żeby sprawdzić z czego aktualnie przeglądarka korzysta, wpisz w pasku adresu about:support i sprawdź w tabelce "Grafika". Jeśli używa Intela to może pomoże wyłączenie sprzętowego dekodowania Intela - jak napisałem wyżej. No i możesz spróbvować uruchomić z drugiej karty, może się okaże, że będzie lepiej, czasem przeglądarka nie dogaduje się ze sterownikami niektórych modeli grafy...

I jeszcze tak dopowiem...
@moooka: Cholerka. Korzysta ze zintegrowanej Intela...
I ten sam problem bez względu na jakąkolwiek kombinację podanych rozwiązań.
Webm i sterowniki Intela były wyłączone. Troszeczkę lepiej jest w konfiguracji, która zostawiłem. Sprzętowa akceleracja wyłączona i odtwarzanie w vp9
@moooka: Jak to klikam to domyślnie ustawiony jest procesor o dużej wydajności. Żadnej zmiany. Zakładam, że może przeglądarka jest za ciężka. Na czystych chromie i Vivaldim działa wszystko jak należy. I to nie jest problem wersji FF. Mam tak już od dobrych kilku miechów.
@XsomX: Możesz sprawdzić jak jest na czystym profilu https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami - na domyślnych ustawianiach, bez dodatków...

Może faktycznie coś spowalnia przeglądarkę, jeśli to jakiś dodatek, wpisz w pasku adresu about:performance i zobacz co przeglądarka podpowiada, co ją obciąża - czym bardziej ciemne i czerwone oznaczenie przy dodatku tym bardziej obciąża, zielone i jaśniejsze mniej.

Kolejna sprawa pozwalająca przyśpieszyć przeglądarkę to Electrolysis (wielowątkowość) - mechanizm oddzielający interfejs przeglądarki od zawartości kart, otwiera je
@moooka: Chyba mamy powód w takim razie.

Okna wieloprocesowe 0/1 (wyłączone przez dodatki)


Dobra, to pobawię się i będę je włączał po kolei. Jak ustalę co spowolniało przeglądarkę to napiszę.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc! Dobrej nocy mirku!
@moooka: Mam listę dodatków, których uruchomienie powoduje wyłączenie wieloprocesowości i przez to YouTube działa jak emo z żyletką w ręku. Różnica jest ogromna. A więc appki blokujące to:

EliminatorSlajdów
Session Manager
Video AdBlock
To Google Translate
Rapportive

Niestety, o ile bez reszty mogę się obyć, tak bez Managera Sesji niestety nie mogę. No cóż, jak będę chciał 60FPS to muszę robić tak jak dotychczas. Vivaldiego odpalać. :/
Dzięki jeszcze raz za
@XsomX: Zainstaluj ostatnią wersję beta z kanału rozwojowego - na tę chwilę nr. 0.8.1.13pre20161130b, dodali w niej akurat kompatybilność z Electrolysis. Ale nie ma gwarancji, jak to w becie, że nie odkryjesz jakiegoś innego błędu, możesz poczekać aż wyjdzie stabilna, albo pobawić się w ryzykanta :-)

Chociaż w sumie, autor tego dodatku przykłada się do roboty i nie sądzę, żeby beta się sypała...

Właściwie to nawet powiem więcej, też używam i
@XsomX: Ja mam tez na YouTube ale nie koniecznie w HD że film się przytnie(zamrozi) i wtedy trzeba poruszyć myszą żeby się obraz odblokował.
Jak to naprawić?

To się dzieje na Linux Mint Cinnamon 18