Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Meh... Mirki, jak podbić lvl #socialskill ? Doświadczenie w programowaniu liczone w latach, a boję się gadać z ludźmi(w tym HR). Siedzę w jednej firmie od lat bo tu nie muszę praktycznie z nikim rozmawiąć poza czatem typu slack, hipchat. Gdybym się nie bał to zmieniłbym pracę na lepszą bo dostaję ciekawe oferty, a boję się rozmowy z nimi. Często rozmawiacie głosowo pracując zdalnie?

⫵programowanie #webdev

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Meh... Mirki, jak podbić lvl #socia...

źródło: comment_Oe4aEdjnPmhqbP3EWJgOV6DaBJxcOrXV.jpg

Pobierz
  • 19
A na co programiście gadka ?


@Asterling: np. żeby wynegocjować konkretną stawkę? Znam sporo takich stereotypowych kucy którzy kod piszą bardzo dobry, lepszy od mojego, ale boją się odezwać gdy trzeba przez co współpraca z PMami jest nieco gorsza a co istotniejsze zarabiają mniej ode mnie.
@Asterling: no i weźmie taka sierotka te preferowane zarobki po czym siedzi pięc lat w jednym miejscu za tę samą stawkę czy tam z pomijalnymi podwyżkami rzędu 10% rocznie bo się boi porozmawiać.
@AnonimoweMirkoWyznania: jak jeszcze moge zrozumieć ludzi którzy sie boja rozmawiac z ludzmi (co i tak jest głupie, tak na prawde wszyscy maja was w dupie), to czego bać rozmawiajac z hr (hr to nie ludzie, to roboty co zadaja pytania ze schematu)? kazda rozmowa praktycznie taka sama. Zapisz sie do jakies grupy toastmasters itp. w mnie w pracy kilka osób na to chodzi i już nie sa az tacy zenujacy.