Wpis z mikrobloga

@DannyMurillo: Korzystasz z reddita, bo ja tam przeglądam jedynie obrazki na głównej, jakieś koty i psy. I trochę nie mogę się odnaleźć porównując go do wykopu.

A i dzięki za wiarę i motywację :)

@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Może to głupie, ale ja niestety w podstawówce nic się nie nauczyłem praktycznie z angielskiego, niestety winę muszę zrzucić na nauczycielkę. W gimnazjum było o niebo lepiej, a teraz z nauczycielem jest to samo. Dlatego
  • Odpowiedz
@Peterov: Wchodzisz w subreddity lub wybierasz coś z górnego menu. Czytaj newsy, komentarze. Podczas nauki danego języka najlepiej otoczyć się nim z każdej strony. Czytać newsy, fora itd. tylko w angielskim.
  • Odpowiedz
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf podstawy za gnojka faktycznie są ważne. Ja w podstawówce w ogóle nie miałem angielskiego, w gimnazjum tylko jakiś teoretyczny i podstaw uczyłem się tak naprawdę od liceum (no plus to co z gier, czytanie w miarę ok) i do tej pory tak naprawdę jest kiepsko
  • Odpowiedz
@Peterov: obczaj sobie może stronke ororo.tv

Można tam seriale po angielsku oglądać z angielskimi napisami. Mi to bardzo pomogło kiedyś, bo rozumiałem czytany tekst ale miałem problemy z rozumieniem ze słuchu. Teraz już bez problemu bez napisów ogarniam.
Jest co prawda chyba jakiś limit, ale 1 odcinek dziennie mozna oglądać za free wiec optymalnie
  • Odpowiedz
no raczej dużo, przez mniej więcej pół roku oglądałem srednio odcinek dziennie. Czasami jak mnie serial wciągnął to nawet więcej XD Jak zacząłem oglądać czyli jakieś 3 lata temu to byłem gdzies na b1/b2. Teraz już jestem fluent z angielskim i nie mam problemu np z pójściem na anglojęzyczne szkolenie prowadzone przez amerykanina i zrozumieniem praktycznie wszystkiego. Oglądałem głównie Prison Breaka, dr Hausa i IT crowd. Początkowo musiałem sie skupiać na napisach
  • Odpowiedz