Wpis z mikrobloga

Moj samochod, audi a3 sportback, byl jakies 2 tygodnie temu na przegladzie w serwisie audi, stwierdzili ze wszystko jest OK. Wczoraj auto przestalo odpalac, dzisiaj w serwisie stwierdzili ze pekl pasek rozrzadu. Czy przeglad auta, nie jest od wylapywania takich rzeczy? #audi #samochody
  • 12
@d0nezo: Czyli nikt nawet tam nie zajrzał.
Pewnie mają jakąś check listę na której nie ma paska rozrządu i tyle. Po co się wysilać? Gorzej jeśli na tej liście jest pasek.
Masz jakiś papier po tej wizycie w ASO (poza rachunkiem ;)) ?
@d0nezo: Paska rozrządu NIE DA się zdiagnozować w sensie czy jest dobry czy nie jeśli ktoś twierdzi, że tak to kłamie. Jeśli pękł to znaczy, że nie był wymieniony w porę lub od początku był wadliwy.

Zobacz kiedy był wymieniany i gdzie i jeśli nie przekroczyłeś wskazanego przebiegu do zgłoś się do warsztatu, który to robił, w takim wypadku odpowiedzialność jest po ich stronie.
@d0nezo: dokładnie, to twoja wina że nie dopilnowałeś terminu zmiany paska bo po oględzinach paska nie da się stwierdzić czy się urwie jutro czy za 2 miesiące, trzeba pilnować ile kilometrów ma przejechane
@Wextor: samochod 100k przebiegu, kupiony w 2010(zamowiony fabrycznie nowy) i serwisowany zawsze w tym samym salonie/serwisie audi. Wszystkie przeglady, rowniez w tym serwisie. Nie wiem gdzie tutaj moja wina, nikt w serwisie mnie nigdy nie poinformowal ze cokolwiek bede musial pilnowac, i wymieniac.

@Mithrindil