Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, ostatnio poznałem super dziewczynę. Ale zanim pójdę z nią o krok dalej, muszę dowiedzieć się paru rzeczy.
Problem polega na tym, że ja jestem katolikiem, a ona muzułmanką. Zakładając, że w przyszłości chcielibyśmy wziąć ślub jak mogłoby to wyglądać?
Czytałem, że jedyna opcja to moje przejście na islam (nie ma takiej możliwości), bo nie wydadzą jej dokumentów, czy czegoś tam, jeżeli będzie chciała poślubić katolika.
Jakie są inne wyjścia? Czy to nie zrodzi innych problemów w przyszłości?

#zwiazki #religia #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 13
Problem polega na tym, że ja jestem katolikiem, a ona muzułmanką. Zakładając, że w przyszłości chcielibyśmy wziąć ślub jak mogłoby to wyglądać?


@AnonimoweMirkoWyznania: Niewierzący here, moja dziewczyna katoliczka.
Zalezy oczywiscie od podejscia danego kosciola. W KK jest tak, że muszą dać Ci pozwolenie + musicie obiecac wychowanie dzieci w wierze katolickiej.

W islamie nie mam pojęcia, ale pewno nie da się :p dlatego sugeruje po prostu nie martwić się tym, a
OP: @nunczaqo: z tego co mówiła, nikogo nie ma

@AndresIniesta: jest z Albanii, nie miała oporów, żeby się ze mną bawić (całowanie..), ale w pewnym momencie zaczęła mieć wyrzuty, że nie powinna tak i że teraz powinienem zostać jej mężem. Zaczęliśmy żartować, że w takim razie trzeba zrobić plany jaki kolor zasłon chcemy mieć w sypialni, ile dzieci ;p
I w pewnym momencie całkiem na poważnie wyskoczyła z tekstem,