Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie #motoryzacja: noszę się z zamiarem wymiany drugiego samochodu którym obecnie jest Jeep Grand Cherokee WJ 4.0 benzyna z LPG. Z Jeepa ogólnie jestem zadowolony i lubię go a zmieniam z powodu ekonomii. Niestety pali około 20 litrów na 100 km więc na codzienne dojazdy nie bardzo się nadaje.
Nowy ma być maksymalnie 10 letni, musi mieć dobry napęd 4x4 ponieważ mieszkam ponad 100 metrów od odśnieżanej drogi i będzie jedynym sposobem dotarcia do pracy na wypadek obfitych opadów śniegu. Dodatkowo musi być ekonomiczny tak by dało się nim wypuszczać np na wakacje za granicę tzn. chciałbym by w trasie na autostradzie nie palił więcej niż 7 litrów paliwa.
Pod uwagę biorę to co w ankiecie poniżej. Prośba do Was o podzielenie się doświadczeniami jeśli któreś z tych samochodów macie, lub mieliście z nimi jakieś doświadczenia. A może macie inne propozycje których nie uwzględniłem? Chciałbym wydać do około 35kPLN choć naturalnie lepiej mniej niż więcej.

Który samóchód byś wybrał

  • Subaru Forester II 2.0 158 KM benzyna 23.5% (8)
  • Subaru Outback 2.5 29.4% (10)
  • Suzuki SX4 1.6 benzyna 5.9% (2)
  • Mitsubishi Outlander II 2.0 140 KM diesel 8.8% (3)
  • Hoonda CRV 2.2 Diesel 14.7% (5)
  • Toyota Rav4 17.6% (6)

Oddanych głosów: 34

  • 23
@L_u_k_as: Prawdziwy napęd na 4 łapki z tego zestawienia będą miały tylko Subaraki w manualu. W automacie dostaniesz sprzęgło przy tylnej osi.

CRV nie wyjedziesz z niczego, co jest śliskie, bo napęd 4x4 SUVów Hondy po prostu nie działa.

Ze sprzęgłowych napędów 4x4 najlepiej sprawdzi się Outlander, bo możesz go manulanie zablokować pokrętłem na desce i przejechać ten krótki odcinek w dowolnych warunkach. Minusem będzie diesel VW 2.0 na pompach -
@L_u_k_as: Tam jest FAP, więc filtr jest mokry. Teoretycznie procedura uzupełnienia mocznika wymaga wymiany całego zbiornika, bo nie ma nigdzie wlewu. W praktyce można ten zbiornik odkręcić, napełnić i przykręcić.
@L_u_k_as: wybacz, w audi nie trzeba allroada. Wystarczy naped quattro. A4 i a6 maszdk wyboru ale w lepszym stanie znajdziesz a4 za te pieniadze. Beda jednak nizej zawieszone niz subaru czy wyzej wspomniane francuzy
@L_u_k_as: Z powyższych wziąłbym Outbacka, jak co jakiś czas śmigasz trasy. Natomiast od siebie dorzuciłbym Volvo XC70 do ankiety. 7L w benzynie może być trudne do osiągnięcia na autostradzie, no chyba że będziesz jechał cały czas 100 km/h. Ja muszę na prawdę się pilnować żeby zmieścić się w 7l na trasie, a jeżdżę dieslem 3.0 4x4.