Wpis z mikrobloga

Mirki, macie jakieś dobre zasoby dotyczące indywidualnego oszczędzania w Polsce?
Na ZUS nie ma co liczyć, wiadomo że dobrze zacząć jak najwcześniej, mogę w tej chwili sobie pozwolić żeby cośtam odłożyć. Póki co leży na jakiejś promocyjnej lokacie, ale nie mam czasu żeby co 3 miesiące szukać najlepszej dostępnej lokaty, i ją zakładać. Szukam czegoś o stosunkowo niskim stopniu ryzyka, czego mogę używać długoterminowo, bez zajmowania się tym.
#finanse #oszczedzanie #pieniadze
  • 4
@PocketSprocket: niski stopień ryzyka, długoterminowość... chyba jedyne co Ci zostaje to produkt typu polisa o zagwarantowanej kwocie zwrotu ale niestety nie polecam takiego rozwiązania. Aktualnie sama toczę wojnę z firmą Aegon, bo taki produkt zlikwidowali i wpłacony hajs poszedł się...
Jedyne rozsądne wyjście to konto oszczędnościowe ze stałym oprocentowaniem lub lokaty, ale napisałaś, że na to nie masz czasu. Obecnie nie ma na rynku czegoś, co spełniałoby Twoje wymagania i w
@Efrajm: Nie koniecznie potrzebuje 100% pewności - jakiś odpowiednio konserwatywny mix obligacji i akcji też byłby OK, tylko żeby nie kosztowało to fortuny, i nie wymagało nie wiadomo jakich nakładów.
Na lokaty nie mam czasu, bo póki co dostaje mniejszy zwrot z takiej lokaty niż to jest warte. Konta mają strasznie marne stopy teraz :/