Wpis z mikrobloga

Chciałbym wybrać się z różowy paskiem na weekend do Berlina. Docelowo zobaczyć te "legendarne" jarmarki czyli weihnachtsmarkt, trochę zwiedzania, w końcu w dwa dni za dużo nie da się zrobić... Jako, że nigdy nie byłem dalej niż w Frankfurt nad odrą (mam na myśli Niemcy) to chciałbym się zapytać o parę rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dojazd planuje autem, jako, że w hotelu weźmiemy jedną noc dlatego auto w sumie cały dzień będzie "z nami".

1. Czy trzeba mieć jakieś naklejki / oznaczenia aby wjechać do centrum Berlina?
2. Jak wygląda kwestia parkowania auta w Berlinie, parkingi, strefy, czy z tym samym biletem parkingowym można się przemieszczać i stawać na różnych ulicach?
3. Jarmarki, czy warto, który najlepsze?
4. W jaką lokalizacje celować?
5. Hoteli na bookingu jest od diabła. Może ktoś coś poleci do 300 - 400 zł, dwie osoby, jedna noc, śniadanie, parking?

#berlin #niemcy #podroze #podrozujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daroo:
1) Umweltplakette zielona jesli masz zamiar wjezdzac wewnatrz Ringu
2) sa rozne strefy parkingowe, jak z przemieszczaniem sie miedzy nimi to nie wiem. Osobiscie bralbym hotel blisko Ringu i auto zaparkowal za darmo na ulicy a po Berlinie przemieszczal sie komunikacja. Zdecydowanie szybciej, wygodniej i mozna piwka sie napic. Autem bywaja problemy z parkowaniem.
3) Postdamer Platz albo Alexanderplatz wielu sie podoba (mi srednio) i Gendarmenmarkt
4) W sensie?
  • Odpowiedz
@daroo jarmark na Alexanderplatz jest typowo dla turystów, nigdy mi się nie podobał i zawsze tłoczno. Fajny jest na Gendarmenmarkt (płatny 1 € za osobę chyba), poza tym Charlottenburg tez ładny. Dość duży i tez klimatyczny jest w Spandau.
Co do parkowania to przemyśl to sobie bo w centrum tak łatwo nie znajdziesz miejsca. Czasem lepiej serio odstawić auto gdzieś poza centrum i sobie wykupić dobowy bilet na komunikację miejską.
  • Odpowiedz
@kasprzak: Na parkingu Lidla/Galerii handlowej/innego marketu nie polecam :-) Zawsze sa tabliczki ze tylko dla klientow i na okreslony czas. Czesto na noc sa zamykane. Proponuje parking na ulicy. W moich stronach (Gesundbrunnen) nigdy nie ma z tym problemu i wszycy znajomi tak parkuja. Jakby cos to moge podac nazwy ulic do wstukania w nawigacje gdzie dokladnie mozna stanac tak zeby nie bylo dalej niz 3-4 minuty do SBahna :)
  • Odpowiedz