Wpis z mikrobloga

  • 1
@slvk to dlaczego tak wiele mirkow tu wypowiada się o polityce, podatkach ekonomii skoro mają jedynie 23-14 lat i jeszcze sporo czasu minie zanim cokolwiek z tych rzeczy będzie ich dotyczyć?
  • Odpowiedz
@fegwegw: ich opinie mnie nie bolą, ale tak na logikę - skąd bierze się negatywna opinia o czymś, z czym nie miało się żadnego kontaktu? :D
90% moich znajomych w wieku studenckim hejtuje korpo bo korpo som złe, kontrolujo świat, wyzyskujo i gówniana praca za grosze, miliardy nadgodzin
@Gom3z: nie wiem, nigdy nie rozumiałem wypowiadania się, kiedy się człowiek nie zna
  • Odpowiedz
@slvk: Pewnie bezrefleksyjnie powtarzają to, co inne, starsze barany im kiedyś powiedziały. Zresztą, podejście 'nie znam się, to się wypowiem', jest szalenie popularne wśród ludzi.
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: zauważyłem te skrajne przypadki. pracownicy korpo, którzy myślą, że skoro mają najniższe możliwe w korpo stanowisko polegające na klepaniu jakiegoś gówna oraz 2 barykada - ludzie, którzy siedzą w jakimś software housie robiąc kolejną bazę do identycznego jak wszystkie poprzednie sklepu internetowego i uważają się za lepszych od korpoludków, bo nie sprzedali się korpo i pracują nad czymś niezależnym :D
  • Odpowiedz
@slvk: Tez kiedys mialem takie przeswiadczenie, oparte na jakims idiotycznym przekazie z ust do ust w czasie liceum/studiow.

W koncu sam wyladowalem w korpo (nietakim totalnie globalnym, ale dosyc sporym) i jest to najlepsza praca jaka mialem do tej pory.
  • Odpowiedz
@ondrasek: i ofc. hejt od znajomych, jak się korpo pracuje, że jest się nieudacznikiem, korpo-śmieciem etc. bo przecież jesteś niewolnikiem systemu a oni mają u siebie prawdziwą wolność
  • Odpowiedz
@slvk: hahaha, moze nie az tak, ale rzeczywiscie slyszy sie podobne komentarze.

Jeszcze gdybym to slyszal od ludzi, ktorzy zarabiaja fajny hajs pracujac dla jakiegos super start-up'a albo prowadzoacy jakas ciekawa, dochodowa dzialalnosc. Nie. Zazwyczaj to "studenci", dzieci bogatych rodzicow albo pracujacy w Januszexie za nedzne pieniadze bez perspektyw.
  • Odpowiedz
@slvk: zwykłe uprzedzenia, takie same jak do Rosjan, Niemców, taksówek, blondynek, żydów, cyganów, teściów, modelek, rudowłosych... i można by tak wymieniać bez końca. Osobiście lubię mieć niektóre z tych uprzedzeń w głowie, bo przynajmniej jestem bardziej czujny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś pracowałem w firmie, która liczyła sobie ~50 pracowników w trzech miastach, a praca w niej była bardziej korporacyjna, niż w niejednej korporacji. Nawet był
  • Odpowiedz
  • 0
@slvk: no dorba, ale z reguły korpo znaczy outsourcing. Czy można mieć z tego powodu wątpliwości? Dla mnie tak.
  • Odpowiedz