Wpis z mikrobloga

Hej
Chcę na świeżego kompa bez OS nagrać windowsa (próbowałem z win7 i 10) z dreamsparka.
Rufusem zrobiłem obraz systemu na pendrive i wszystko jest ok do momentu w którym komputer stwierdza, że potrzebuje sterowników USB. W obydwu przypadkach instalowałem OS z USB 2.0, bo słyszałem że 3.0 ma jakieś problemy, nie pamiętałem o co chodzi. Próbowałem też z UEFI i z MBR, cały czas to samo (w BIOSie wiadomo wszystko zmieniałem).
Do win7 pobierałem sterowniki do USB 3.0 na drugiego pendrive'a i podpinałem aby z niego je wrzucić, ale system ich nie wykrywa. Win 10 w ogóle je powinien mieć chyba w sobie.

Jakieś pomysły co mogłem zrobić źle? Mi już się chyba kończą pomysły: Faktem jest że dawno tego nie robiłem, ostatnio chyba win 7 parę lat temu, ale coś takiego mam pierwszy raz.

Bios v: E1795IMS.124
EC v: 1795EMS3.106
Wszystko stoi na FreeDOS'ie teraz (zainstalowany na HDD), system chciałbym wrzucić na SSD, ale na tym etapie to chyba nie ważne.

#informatyka #it #komputery
  • 6
@Mike767er: hm, np w xp można sobie było dograć do instalki sterowniki by je widział, chyba edytując setup SIF czy jakoś , nie pamiętam, by były w tym samym ' nośniku' zamontowanym.Albo jakąś partycję na tw.dysku dodatkową założyć (potem się usunie) i na niej stery trzymać.Podczas instalacji usb ci odepnie inicjując,więc trzymać stery na pendrive to nie
@guestviewonlypl: Wiesz co, na serio nie wiem ocb. Po napisaniu przełożyłem (po raz kolejny na USB 3.0) puściłem 3 min temu niestandardową na SSD i już właśnie skończyło sie instalować. Robiłem tak kilkukrotnie wcześniej i płakało, że nie ma sterów. Zobaczę czy będzie wszystko działało.

Problem był taki, że to pierwszy system na nowym kompie, stąd te jaja.
@Mike767er: kiedyś na starszych systemach inicjowało w pewnym momencie usb odcinając prawidłowe dojścia do niego więc stery do usb na usb nie mogły być. Można je było dograć do samej instalki, txtsetup.sif wpisy czy coś jeśli pamiętam,by były wczytane przed inicjowaniem usb przez instalator, ewentualnie na dysku dodatkowa partycja nieruszana przez instalator,instalujesz na innej, a na dodatkowej trzymać skopiowane stery,pliki instalacyjne.Na taką partycję pokopiujesz startując bootowalnego np.y winPE a potem z