Wpis z mikrobloga

#chadowyrayuuuu #depresja #psychiatria #chad

SZOK
NIEDOWIERZANIE
SENSACJA
NIE WRACAJ DO DO…

nie wiem, czy aż tak ładnie się tutaj uśmiecham, ale po dwóch latach regularnego brania odstawiono mi Faxolet ER (SNRI, wenlafaksyna). od teraz nie biorę ŻADNEGO antydepresanta. miał być dzisiaj wypis, ale plany się zmieniły - chcę jeszcze zostać tu przynajmniej kilka dni na obserwację. nie mam zamiaru dostać nagle ataku w domu i wracać następnego dnia tutaj, to byłoby bez sensu. co o tym sądzicie mireczki?
rayuuu - #chadowyrayuuuu #depresja #psychiatria #chad

SZOK
NIEDOWIERZANIE
SENSACJA
N...

źródło: comment_1gZmRFOCZGRqHCNS9uHF3z8tZwnstVJy.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
od teraz nie biorę ŻADNEGO antydepresanta

dostać nagle ataku w domu i wracać następnego dnia tutaj


@rayuuu: Nie martw się, dołek i siekiera w plecy po odstawieniu antydepresantów przychodzi po kilku miesiącach.
  • Odpowiedz
  • 1
@nika612: Depakine Chrono (też mniej - przed przyjściem 2x 1000mg, teraz 2x 500mg) i Lamotrix (lamotryksyna, 2x 50mg) + nasennie Ketrel (kwetiapina, neuroleptyk dibenzodiazepin, przed snem 50mg). Same uspakajające.

Nie wiem, co sądzić. Jakby chcieli zamienić lek, to chyba stopniono przy odejmowaniu dodawali nowy (tak przecież chcieli Abilify dać), a nie zostawiali kompletnie na lodzie.

Muszę teraz zostać. Nie ma innej opcji. Przyszedłem z własnej woli na obserwację. Wypis pierwszego dnia
  • Odpowiedz
Lamotrix i Depakine to dobra kombinacja do leczenia epizodu depresyjnego w chad.
Martwi mnie tylko to odstawienie wenli. Chcą ją odstawić tak z dnia na dzień? Myślałam, że tak nie wolno :<
  • Odpowiedz
@rayuuu: każdy psychiatra ma swoje doświadczenia, ale moim zdaniem fundowanie komukolwiek tak ekspresowego zejścia z wenlafaksyny jest fatalnym rozwiązaniem. Widziałem pacjentów, którzy nawet schodząc po 12,5mg z 75mg zgłaszali ponizej 37,5 objawy z odstawienia. Jest coś takiego jak 'prozac bridge', zasugeruj może twojemu prowadzącemu- ryzyko zmiany fazy przy fluoksetynie jest niskie, zresztą jak ktoś daje duże dawki wenlafaksyny w chad to chyba akurat tego się nie boi.
  • Odpowiedz
  • 0
@koronkowy: zasugeruję w środę przy powrocie. Póki co czuję dobrze, ale nie ma co weryfikować po pierwszym dniu wpływu braku długofalowego leku.
  • Odpowiedz