Wpis z mikrobloga

Jak się pozbyć tych cholernych grudek jak na picrel i innych drobnych niedoskonałości takich jak rozszerzone pory? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie mam trądziku sensu stricte, mam za to grudki na brodzie i na policzkach - a konkretnie na kościach policzkowych, idą jakby "na skos". Próbowałam:

- kosmetyków drogeryjnych i aptecznych - nie pomogło ani mydło siarkowe, ani glinka, ani Eucerin,
- oczyszczania u kosmetyczki: poprawa o 50% na chwilę, później znów to samo,
- maści od dermatologa za 100 cbl - jakieś Duaki itp.
- kwasów: tak zachwalana ostatnio w internetach seria Bielendy z 10% kwasów nie usunęła problemu, maseczki z kwasem acetylosalicynowym też nie,
- domowych maseczek: ogórki, miód, jogurt, oliwa z oliwek - wygładzają i odżywiają, ale tylko tyle,
- herbatki z bratka - ponoć ładnie oczyszczają, ale nie moją cerę xD

jestem bezsilna, ale na takie "zmiany" nie mam zamiaru brać Izoteku #tradzik
Pobierz n.....z - Jak się pozbyć tych cholernych grudek jak na picrel i innych drobnych niedo...
źródło: comment_5UNGC3LWnHOd6KWzavwMEIU3tYuolWQc.jpg
  • 39
@ninakraviz: ja ci powiem, że w przypadku łatwo zasyfiającej się cery, dobrze jest właśnie zacząć od olejku myjącego albo kosmetyku na bazie olejowej, który lepiej rozpuści tapetę, sebum itp. a później domyć żelem. ja micelem zmywam tylko gały. mocniejsze kwasy - jasne, można ogarnąć jakieś zabiegi np. kwasem migdałowym u kosmetyczki, ale jak ktoś pisał można też popróbować atredermu, czy lajtowniejszego skinorenu albo innych preparatów kwasowych np. z biochemii urody czy
@fuechsinn: dzięki za rzeczową odpowiedź, polecisz może jakiś konkretny kosmetyk na bazie oleju? A co do atredermu, to trochę sie boję retinoidu, nawet zewnętrznego ( ͡° ʖ̯ ͡°) chociaż jak tak patrzę na efekty kuracji tym sepcyfikiem prezentowane w necie, to kusi.
@ninakraviz: zrozumiałe, ale kwasy i retinoidy to jednak największa szansa na faktyczną zmianę. w takim razie może spróbuj skinorenu, jest bez recepty, wersja "krem" ma 20% kwasu azelainowego, jest też lżejsza wersja żelowa, zawiera 15%, ale w przypadku żelu te 15% ma działać tak jak 20% w kremie. przyjrzyj się też kwasowym tonikom z BU, są imho bardzo fajne, poczytaj co i jak. na BU jest też pomarańczowy olejek myjacy, byłam
@ninakraviz: no problem, teraz idzie zima, to idealny moment na kwaszenie się ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko nie zapominaj o nawilżaniu, bo nie wiadomo jak tam twoja skóra zareaguje, ale przy mocniejszych preparatach możesz zacząć zrzucać ją jak wąż. jak skórki złażące z twarzy będą naprawdę mocno przeszkadzać to polecam peelingi enzymatyczne, np. maseczkę enzymatyczną firmy ava, albo peelingi enzymatyczne z ZSK albo też BU, bo całkiem