Wpis z mikrobloga

@ufik78: do 35 lat to nie, chyba z 15-20 max. ja mam samca, w ogóle nie chce się oswoić, ostatnio zaczął jeść mi ledwo co z ręki zestresowany i to jest duży postęp. jak chcesz szybko oswoić, to bierz samicę, #zeuswladcaprzestworzy był kobietą xD i się w miesiąc oswoił. jeszcze pracuję nad oswojeniem Hadesa, ale jest ciężko. co do gadania, to samiec dużo śpiewa i głośno bardzo. tu znów polecam samicę.
@Theia:

jak chcesz go nauczyć gadać i gwizdać dużo melodii.

absolutnie nie :D
Miałem falistego samca - 12 lat i był bardzo oswojony. Zaś adoptowana samica nie za bardzo chciała…
@ufik78: mojego paputa to już nawet nie wiem ile mam lat, będzie z 10 pewnie. Nadal głupi dzikus, na rękę nie wejdzie, do wody nie wejdzie, kocha ser i chipsy (nie daję mu oczywiście bo sól), naśladował alarm sąsiadów, mój budzik, psa sąsiadów (takie ciche szczekanie xd) i srocze 'cykanie'. Daje się za to po głowie drapać, czasem jak się fluffuje to i po grzbiecie pozwoli.

Generalnie... mogę polecić, proste w
@Soho: moje faliste zawsze miały kaltkę otwartą cały czas, tylko czasami ją zamykałem.
10 lat i nie wchodzi na rękę ? :(
@Theia: no tak, rozumiem, tylko wspomniałem, że moje faliste były trochę inne :)
obsrane wszędzie


@Soho: tak xD
@ufik78: nie wiem, czy zazwyczaj nie jest tak, że samce się łatwiej oswajają, ale ja nie wiem :D tylko tyle wiem, że samice nimf są przyjaźniejsze, a aleksandrett bardziej zamknięte w sobie.
@Theia chcialem wrzucic tutaj zdjecie swoich paskud, ale przypomnialem sobie ze jedna umarla mi rok temu a druga miesiac temu. Obie mialy blisko ponad 20 lat ()

Smutlem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Theia: @ufik78: Mój w wieku 30 lat padł na zawał, szkoda tylko że na stare lata zdziczał, bo po wyprowadzce brata ja jako gówniak jakoś się mało nim interesowałem i ostatnie 10 lat życia zachowywał się jak świeżo złapany gołąb i jak już chciałem oswoić ponownie to za stary na to był (,)
I jeszcze na rękach mi umarł, #!$%@? do dziś mam wyrzuty sumienia
@ufik78 Mój to samiec, oswoił sie w miesiąc, gada jak nakręcony, śpiewa, jest bardzo towarzyski. Myślę że im mlodszego ptaka kupisz tym szybciej i lepiej bedzie sie uczył i oswajał. Mój papug miał 3 miesiące jak go kupowałem.