Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego zabezpieczenia auta przed kradzieżą lokalizatorem GPS. Ktoś poleci jakieś firmy?

Ostatnio widziałem coś o odnalezionej ciężarówce z koparką na naczepie, ale nie pamietam co to była za firma. Jakieś info? #gps #auta #motoryzacja
  • 7
@Gryki: Hej,
Mistrzem jest tytan - DS512 lub DS511, jeżeli w aucie jest już fabryczny alarm.
O tym, jak fajny jest to sprzęcik, może świadczyć fakt, że chłopaki z TVN Turbo (kup i zrób) montowali takie cudo, zakupione z resztą u nas, w ostatnim odcinku swojego programu - chyba w golfie MK2.
@Gryki: W skrócie:
Dla aut pospolitych - za drogie rozwiązanie
Auta drogie - ładują do naczepy - klatka faradaya - gps można rozbić o kant dupy

Ergo - lokalizacja GPS pojazdu sprawdza się tylko u przedstawicieli handlowych.
@sulkov: 70pln to drogo? nawet jak jeździsz gruzem za 2kpln a mieszkasz w nieciekawej okolicy to żaden wydatek.
a jak wydasz 20 albo 30k oszczędności na jakieś sensowne wozidło to już w ogóle bym się nie zastanawiał.
więc głupoty piszesz.
@hadronpl: @sulkov: @sebawo: auto jest bardzo cenne, jestem gotów płacić nawet miesięczny abonament jakiejś firmie za coś takiego (nie wiem jak to działa) jakieś pomysły? Ubezpieczalnia wyceniła mi auto na 23 tys podczas gdybjest warte ponad 60. No i ogromna wartość sentymentalna.
@Gryki: no niestety, eurotaxu nie przeskoczysz. Możesz starać się o wycenę niezależnego rzeczoznawcy, jeśli masz model szczególny, ze szczególnym wyposażeniem lub rzadkimi akcesoryjnymi dodatkami, wtedy może nie osiągniesz 60k ale nawet 50 czy 60% więcej można uzyskać. Mowa oczywiście o AC.
Montuj lokalizator, najlepiej samemu, najlepiej porządnie schowany, z własnym zasilaniem.
@Gryki: ja złodziej będzie chciał to ukradnie, choćbyś koła odkręcił i w murowanym garażu zamykał. Serio. U mnie w mieście była ekipa, co blaszaki dźwigała, auto wypychała i blaszaki opuszczała.
m3 wg eurotaxu jest warte 23tysie? przegięcie....
Na zagłuszacz nic nie pomoże, chyba że pan Zdzisław wartownik :)
Ja zawsze polecam parking strzeżony albo murowany garaż, najpewniejsze rozwiązania.