Wpis z mikrobloga

Bank BPH zakończył na dzisiaj księgowanie pieniędzy
W dniu dzisiejszym (24.11.2016) zaksięgowało się 2229zł
Wpłaciło 49 osób

W ciągu dwóch dni zebraliśmy 8853zł
Łącznie wpłaciło 158 osób/użytkowników.
Niektórzy w tytule przelewu wpisywali, że nie mają tu konta (zauważyłem około 10 osób)

Na razie stopujemy z całą akcją. Butów, ubrań, kosmetyków, suchego prowiantu (makaron, ryż), odkurzaczy i garnków zostało wysłane dość sporo a na pewno więcej niż będzie potrzeba.
Pieniędzy też jest sporo i sporo więcej niż sam się spodziewałem. Na pewno zaspokoi to najważniejsze potrzeby. Nie wspomnę już, że długoterminowo.

Z racji tego, że padły w sumie trzy propozycję pracy łącznie ze mną (nie to, żebym się chwalił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) mam nadzieję, że Wioleta skorzysta chociaż z jednej. Jeżeli nie skorzysta z jakiejkolwiek propozycji pracy to zwyczajnie odłączam się od pomocy.
Nie jest to moja pierwsza pomoc takim osobom/rodzinom a w poprzednich akcjach tego typu ludzie dali mi odczuć, że skoro nie chcę nic im dać pieniędzy czy jedzenia to mam sobie po prostu już iść. Oczywiście nie mierzę wszystkich swoją miarą ale nie jestem człowiekiem typu stonogi, który pomagałby na przymus a potem dostawał zjeby, że obiecałem więcej i nie dotrzymałem słowa a sam Zbychu miał takie przypadki.

Za pozostałą kwotę, która zostanie zwyczajnie opłacę rehabilitację robiąc przelew na konto fundacji. Jednak mam nadzieję, że Wiola skorzysta z którejkolwiek oferty dając coś od siebie.
My daliśmy wędkę, teraz czekajmy aż ona złowi rybę. Robaków mamy dużo.

#pomagajzwykopem #pomocdlawiolety
  • 23
@Stulejusz_Wielki: hej, od czego by tu zacząć.
Dużo pieniędzy się zebrało, dużo u Ciebie, pewnie jeszcze sporo także na koncie fundacji, i dużo fantów.
A z tego co napisałeś, wybiórczo zrozumiałem, że jak Wioleta nie przyjmie którejś oferty pracy, to wy się wymiksowywujesz, oraz to, że jak kupisz, co uważasz, to resztę wpłacasz na konto fundacji.
Czy są jakieś przesłanki dla których postanowiłeś nie dawać żadnych pieniędzy Wiolecie do ręki, czy
@ikkiz: To, że kasa jest na moim koncie nie oznacza, że mogę wszystko. Za dużo mam na głowię ostatnio i dopiero jak wyślę wiadomość to dopiero zauważam ile błedów zrobiłem i o czym zapomniałem.
Gdyby nie @a_s to dałoby się to zauważyć o wiele szybciej.
Pod tym tagiem ale w innym poście napisałem, że pewna kwota (500 - 1000zł) zostanie przeznaczona tak o. Po prostu aby mogła wydać, może nie tyle
@Stulejusz_Wielki: To co óczyniliśćie dla wioli zasłógoie na medal tylko rze zatak niby skromne rzeczy nie pszyznaiom woloł klamców świkni no ale córz zrobić skoro korytko je przyćioga jag magnez bo nje wiedzoł jak wielka to odpowiedżialność za cały naród i karzdego poiedyczo Bóg mosi baczyć na wszystkih za dobro czasem nawet małe ale bardzo warzne dla niego mocno wynagradza a wiolę rzyćie mocno ókarało i tak naprawdę winy morzna by
Jeżeli nie skorzysta z jakiejkolwiek propozycji pracy to zwyczajnie odłączam się od pomocy.


@Stulejusz_Wielki: Ale ona przejawia chęć pracy czy tylko narzeka jak jej to jest źle? Widziałeś ją, rozmawiałeś, co myślisz?
@ikkiz:

żeby sobie kupiła co sama chce, nie wiem, kosmetyki drogie, extra ubrania, jakiś gadżet, może wycieczkę.


Dlatego wlasnie lepiej nie dawac do reki
@Stulejusz_Wielki: z ta praca to moze nie wymagaj od niej az tak wiele
po pierwsze jak ktos juz wspomnial rehabilitacja moze jej utrudniac podjecie pracy a po drugie, procz niepelnosprawnosci fizycznej na pewno nie jest tez w pelni sil umyslowych, to co sie stalo na pewno bardzo mocno rozwalilo ja psychicznie i moze zwyczajnie nie byc w stanie skupic sie na pracy poki nie przejdzie z sukcesem odpowiedniej terapii
nie sadze
z ta praca to moze nie wymagaj od niej az tak wiele

po pierwsze jak ktos juz wspomnial rehabilitacja moze jej utrudniac podjecie pracy a po drugie, procz niepelnosprawnosci fizycznej na pewno nie jest tez w pelni sil umyslowych, to co sie stalo na pewno bardzo mocno rozwalilo ja psychicznie i moze zwyczajnie nie byc w stanie skupic sie na pracy poki nie przejdzie z sukcesem odpowiedniej terapii

nie sadze bym ja