Wpis z mikrobloga

#programowanie

Pytanie o Tortoise SVN. Przypadek następujący:

1. Chcę zrobić repo w którym trzymam wersję develop programu.
2. Gdy uzbiera się pierwsza wersja godna release -> tworzę branch o nazwie release z developu.
3. Branch develop sobie żyje dalej swoim życiem i dodawane są tam ficzery.
4. Po jakimś czasie develop się uzbierał znowu i chcę go zmergować w release mając ładną historię logu na grafie, że w tej i tej rewizji nastąpiło kolejne przejście z develop w release.

Jak uzyskać ten efekt? Bo z tego co wiem Tortoise merguje tylko do working copy, czyli muszę zrobić ostatni commit na develop, potem zeswitchować na release i zrobić merge z developu do mojego release (czyli working copy) a potem puścić commita z mojego working copy do release. Efekt jest taki, że mam zafałszowaną historię commitów. Bo ja chcę aby to było widoczne na grafie, że na rewizji xx przeszedłem znowu z developu w release. Da się to zrobić bezpośrednio a nie w taki zdałniony, pośredni sposób?
  • 5
@Khaine: A nie prosciej stworzyć branch relese2. Będziesz dokładnie widział od którego commita masz nową wersje i diffy pomiędzy wersjmi relese będzie Ci łatwiej robić. A tak pozatym to lepiej korzystać z git ( ͡° ͜ʖ ͡°)