Wpis z mikrobloga

Dawno się tak nie wkurzyłem jak dzisiaj na wykopie. Rząd chce "uprościć" przepisy i uniemożliwić przedsiębiorcom zaliczanie 100% wydatków od samochodów w koszty. Co na to wyborca PIS?

Oooo biedaki cebulaki się burzą bo chcieliby sobie odliczyć jazdę samochodem. Wstawianie kratek nie działa i to przestanie działać.

Jak mi żal biednych przedsiębiorców. Może niech kupią sobie Pandę zamiast BMW( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak kratki likwidowali to też był płacz( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdecydowana większość JDG to ludzie pracujący na etacie a tylko udający firmy aby zwyczajnie oszukiwać na podatkach. Ten sam sort kanciarzy jak buraki noszące śmieci do Lidla.

przedsiębiorcom 90% to złodzieje. Leję na wasz dobrobyt, wasze bogactwo, wasze PKB. Wisi mi to i powiewa.

I bardzo #!$%@? dobrze, bo takim Panom my wszyscy się zrzucamy na samochód.

i bardzo dobrze. Prywaciarze mieli tu raj za długo.


Dalej mi się nie chce, bo szkoda strzępić ryja. Wyborcy PISu to jednak największe polactwo w tym kraju. Wszystkie cechy polaczka wychodzą na wierzch. Każdy do złodziej i niech ma gorzej niż ja

#4konserwy #neuropa #bekazpisu #bekazlewactwa #rekomunizacja #polityka
I.....r - Dawno się tak nie wkurzyłem jak dzisiaj na wykopie. Rząd chce "uprościć" pr...

źródło: comment_8TseyRaAWdigxzQGebdPfUWBvzZQffyK.gif

Pobierz
  • 165
@Internet_the_explorer: jeszcze co do proponowanych zmian to one są o tyle bez sensu, że będą dotyczyć wyłącznie ludzi uczciwych czyli tylko utrudnią życie ludziom i tak respektującym prawo. Założenie, że oszuści nagle doznają gruntownej przemiany i przestaną szukać sposobów jak przyciąć parę zł, a na pewno je szybko znajdą , jest naiwne
spotkałem już ludzi, którzy remont chałupy rozpoznwali w kosztach. Spodziewam się, że na tych kilemtrówkach to mogą być cuda, które nie schodzą się wcale ze stanem licznika.


@Internet_the_explorer: Moja księgowa też mi opowiadała o różnych cudakach.

Pojawia się więc pytanie, ilu przedsiębiorców kombinuje/będzie kombinowało z tymi kilometrówkami.

Do tej grupy zaliczyłbym dwie kategorie: tych przedsiębiorców, którzy i tak zarabiają mało i chcą w koszty wrzucić jak najwięcej. Oraz tych, którzy nawet
@Internet_the_explorer: Chyba nie widziałeś jak funkcjonuje duża firma. A przedsiębiorcy nie zrezygnowali z pełnego VATu na auto tylko trzeba się kierować prostą zasadą w rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym w Polsce - rozliczać się masz tak jak by chcieli Ci za byle gówno mandat skarbowy wystawić. Więc po prostu przestało się opłacać :)
Oba przypadki to moim zdaniem mniejszość. A nowe przepisy przysporzą uczciwej większości dodatkowych obowiązków, ergo kosztów.

@Mordeusz: dlatego każde dodatkowe obowiązki są w mojej ocenie złe. Zmieńcie model i priorytety kontroli, ale nie walcie w uczciwych przedsiębiorców przepisami
Ja zwyczajnie uważam że nie powinno się odliczać niczego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Jest ci potrzebny samochód, komputer, garnitur czy cokolwiek innego do prowadzenia biznesu to ponoś koszty z tymi dobram


@PajonkPafnucy: Explorer napisał Ci już, że jesteś ignorantem i kretynem, więc ja dodam od siebie dodatkowo, że debilem.

Tobie się najwyraźniej zdaje, że przedsiębiorcy jeżdżą sobie autem w garniaku i korzystają z laptopa, i może niektórzy tylko to robią.
@Internet_the_explorer: poza tym, przezabawne jest mówienie o 'kulcie biedy', kiedy zwykli ludzie patrzą jak ruchają ich prywaciarze - mam na myśli wpis kilka dni temu kiedy ktoś opisał, ze synalek jakiegoś biznesmena wpisuje sobie paliwo z wakacji na fakturkę. Ciekawostka - nikt go nie #!$%@?ł za to, że przez niego wszyscy mają droższe paliwo, ze kombinuje, że cwaniak; jedyne co tam widziałem to szambo pod tytułem 'też sobie załóż DG i