Wpis z mikrobloga

@phila_eagles: Jest to analiza jak potencjalne zmiany danych bądź parametrów analizy (bo zakładamy że mogą mieć jakiś określony błąd) wpływają na wynik badanej analizy.

Przepraszam za powtórzenie słowa analiza, to jest trochę analiza analizy, takie masło maślane, ale tak jest - a przynajmniej tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
@phila_eagles: Właśnie na tym polega mój problem - przy jednym kryterium to nie jest problem, zastanawiam się czy ktokolwiek robił coś takiego przy wielu kryteriach.

Przykład: Wielokryterialna analiza mająca powiedzieć gdzie najlepiej zbudować dom. Kryteria: odległość od uzbrojenia (np od wody), spadki terenu (im płaściej tym lepiej), itd.

Przy kryterium odległości wystarczy obliczyć możliwy błąd odległości. Przy kryterium spadków można obliczyć możliwy błąd mapy spadków. Połączenie tego już nie jest takie
  • Odpowiedz
@spadajace_tynki: Podejrzewam, że bez wnikliwej analizy artykułów naukowych w języku angielskim nic nie znajdziesz. Robiłem przy moim inżynierze analizę wielokryterialną, ale taką najprostszą w świecie - przebieg nowej drogi i wybór najlepszego wariantu. Natomiast Ty chcesz pójść o krok dalej.
  • Odpowiedz
@phila_eagles: Artykuły po angielsku mnie nie przerażają - szukałem już takich dotycząch AHP, ale chyba o Sensitivity Analysis jeszcze nie - dzięki za pomysł, czasem nie widzi się prostego wyjścia jak się człowiek za długo na problemie skupia.

I chcę pójść krok dalej, bo i praca dyplomowa jest ta krok dalej ; ) czyli mgr.
  • Odpowiedz
@spadajace_tynki robilem taka analize polegajaca na wyborze najlepszych gruntow pod budowe mieszkania uzywajaca troche AHP jak chcesz moge podeslac Ci skrypt jak krok po kroku to zrobic. Co do literatury to wiem ze Lukasz Kolendo, doktorant na pb w Bialystoku, sie tym troche zajmowal poszukaj na necie analiz pod jego nazwiskiem moze cos znajdziesz :-)
  • Odpowiedz