Wpis z mikrobloga

@TlustodupyBialorusin: Tak sobie przeanalizowałem i faktycznie niektóre karty np 6 są gorsze od 5. Aczkolwiek jak koleś ustawi sobie kilka legend i wystawi swoją rękę gotową do ataku tą kartą niszczysz mu cały plan a niekiedy cały plan na deck.

Duży straszak, zdecydowanie powinna kosztować więcej niż 2.
@TlustodupyBialo rusin:

mass silence.


Tak zbaczając z tematu jest gdzieś na necie słowniczek co i jak? Grałem troche w HS później przestałem bo nie mam na czym. I zawsze zastanawiał mnie slang. Mogę domyślać się o co chodzi ale wolał bym się zapoznać z tym.
@longer9876: jak nie jak tak. OP, mass silence, AOE. TO jest slang. IDentycznie jak wszelakie rodzaje decków kiedyś myślałem że decki buduje się pod daną kartę a nie pokroju control shaman, overcośtam i pierdykion innych nazw.
@longer9876: OP i AOE to nazwa efektu? Jaki efekt daje OP? Nawet tumacząc na PL czyli masowe uciszanie osoby któe nie miały styczności z tym pomyślą że wyciszasz wszystkie karty za pomocą "wyciczenia"

SLang w grze mój drogi ;)
@CreativePL: op to po prostu overpowered, oznacza to ni mniej ni więcej niż tyle, że karta jest zajebiście silna.
Masa.silence w tym przypadku to uproszczenie bo działa jak aoe (area of effect, mechanika działająca na pewien obszar boardu, czyli pola gry) poprzez zamienienie minionow przeciwnika o takie które są o jeden many słabsze. Silence to wyciszenie, sprawia że minion nie ma już efektów napisanych na karcie i pod nią, zatem usuwa