Wpis z mikrobloga

@Slono:
więc łącząc dla Ciebie wątki:
-napisałeś że kościół był motorem nauki w "tamtych czasach"
-napisałem że był, ponieważ zwalczał swoich przeciwników (m. in. przez palenie na stosie), więc tu w domyśle zaimplikowanem że tak naprawdę spowalniał ten rozwój (i to znacząco)
-napisałeś że (tu nie zrozumiałem do czego się odnosisz, założyłem że do palenia na stosie) to była świecka tradycja, praktykowna w starożytności a potem w renesansie
-przedstawiłem jako
  • Odpowiedz
@Tank1991: Przecież w indeksie ksiąg zakazanych były same ówczesne odpowiedniki Mein Kampf, weź się nie wydurniaj.
Hurr durr średniowiecze takie zacofane, tylko jakoś dzięki temu zacofaniu europejska kultura i nauka zdominowały cały świat.
Weź się zabij albo doucz.
Ogólnie gdyby nie KK to byśmy k---a w chatkach z gówna jak w Afryce mieszkali, bo by cała nauka grecka i rzymska poszła się j---ć, a o jej rozwijaniu już nie wspominam
  • Odpowiedz
@Dave987654321:

wśród nich znalazły się też dzieła naukowe i filozoficzne, m.in. Galileusza, Immanuela Kanta, Kartezjusza, Keplera, Mikołaja Kopernika, Monteskiusza, Andrzeja Frycza Modrzewskiego czy Woltera


właśnie przyrównałeś Kopernika do Hitlera, kogo ty chcesz oszukac... polecam ci poczytac ksiazki katolickiej inkwyzycji to dopiero jest mein
  • Odpowiedz
@Tank1991: Chodziło o to że książki przedstawiały filozofię zupełnie odmienną od powszechnie uznawanej (tak jak obecnie Mein Kampf). Oczywiście nie ma co Ci tłumaczyć bo i tak jesteś zbyt upośledzony żeby zrozumieć (no chyba że trollujesz, w tych czasach nigdy nie wiadomo)
  • Odpowiedz
@Tank1991: Czekaj czekaj, czy ty mi właśnie próbujesz wmówić że mnisi którzy uratowali niezliczone starożytne pisma czy to naukowe czy chociażby te słynne greckie sztuki tak naprawdę je niszczyli? xDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Tank1991: To było takie same blokowanie nauki jak represje wobec Jamesa Watsona (koleś który dostał Nobla za odkrycie budowy DNA) za to że publicznie powiedział że Afryka jest zacofana i że to może być spowodowane tym że czarni są najzwyczajniej w świecie głupsi xD
  • Odpowiedz