Wpis z mikrobloga

@Kapitalis: Na bardzo niskim i mówią, że tam albo bogaci (mało) albo same biedaki. Klasy średniej brak.
Wszystko przeliczają na dolary lub euro i tak podają ceny, zarobki. Emerytury 100 dolarów, pensja od 150 dolarów do 300 dolarów, szczebel kierowniczy 500 dolarów.
@Movet: Nie zapytałem o ZUS ale im Łukaszenka podwyższył wiek emerytalny do 58 dla kobiet, 63 dla mężczyzn. Średnia długość życia mężczyzny na Białorusi 63 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzieju41: Wiesz coś na temat jakości wyrobów miesnych w tamtejszych sklepach? Moze coś o jedzeniu w polsce mówili?
Bo ze dwa dni temu ktoś pisał, że u nas wszystko sztuczne i napompowane a w Białorusi rzekomo jeszcze naturalne. Tyle, że jak przegladałem komentarze na białorusim portalu gdzie była mowa o miesie to bardzo narzekali na jakośc, więc nie bardzo mi to pasuje.
Prawie tak jak Rosjanie z Kaliningradu narzekali.

, pensja
@szurszur: Z tymi wyrobami mięsnymi to trafiłeś w dziesiątkę, mówili i śmiali się, że przez granicę nie mogą do Polski przywozić mięsa ale u nich żadna kiełbasa mięsa nie zawiera. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na bank nie zarabiają lepiej czy też dużo, na oko było widać ich status materialny, powiem ci, że nawet mi ich trochę było szkoda, że muszą tam wracać. Jak dzisiaj byliśmy w Kaskadzie
Wiesz coś na temat jakości wyrobów miesnych w tamtejszych sklepach? Moze coś o jedzeniu w polsce mówili?

Bo ze dwa dni temu ktoś pisał, że u nas wszystko sztuczne i napompowane a w Białorusi rzekomo jeszcze naturalne. Tyle, że jak przegladałem komentarze na białorusim portalu gdzie była mowa o miesie to bardzo narzekali na jakośc, więc nie bardzo mi to pasuje.

Prawie tak jak Rosjanie z Kaliningradu narzekali.


@szurszur: @dzieju41:
@dzieju41: Nabijali się z własnego mięsa rozumiem, czy z naszego? Czy jedynie z wyrobów mięsnych. Bo wiesz każda kiełbasa, wędlina i pieczeń ma swoją historię :)
Wydawało mi się że agraryzm na Białorusi jest bardzo rozwinięty do takiego stopnia że niemal każdy trzyma jakieś świnki i kurczaki w zagrodzie, że sąsiad ma do sprzedania naturalne mleko itd.
U nas wieś to sypialnia, a rolnik uprawia to co ma w kontrakcie. Jak
@kopalina: Nabijali się ze swojego kupnego w sklepie mięsa.
Podobało im się w Polsce, że ludzie u nas tacy uśmiechnięci, kolorowo ubrani, mówili ze u nas ludzie chodzą bez pośpiechu, tak spokojnie (sam nie wiem skąd u nich to porównanie?). U nich wszystko szare, ludzie dla siebie zgryźliwi, zawistni, nieuprzejmi, przygaszeni,wiecznie gdzieś się spieszą.
Jak wygląda tam wieś nie wiem bo tam nie byłem.
@dzieju41: Polacy mają/mieli podobne spostrzeżenia o nas samych, względem zachodu (że wszystko szare i inne, smutniejsze niż na zachodzie), aczkolwiek najazd muzułmanów i Afrykańczyków psuje obraz zachodu i doceniamy ojczyznę coraz bardziej, jaka by ona nie była.
Białorusinom potrzebne jest otwarcie się na zachód, swoboda podróżowania w obie strony (zniesienie wielu wiz, podpisanie więcej umów międzynarodowych).
Byłeś na wschodzie i na pewno zauważyłeś coś czego można im zazdrościć, prawda? Czy nie.
@kopalina: Coś ci się pomyliło, to rodzina przyjechała do mnie a nie ja na wschód ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja na wschodzie nie byłem.
Co do kwestii, że im się Polska podoba, zgadzam się z nami Polakami było podobnie, kiedy człowiek zachód zobaczył, teraz to spowszechniało. Co do życzliwości ludzi, urzekli ich na przykład parkingowi, i zagadali do nich po rusku, jeden nawet jakiś wiersz po rosyjsku