Wpis z mikrobloga

Koledzy od fotografii, mam dużą prośbę.
Jutro idę na targ staroci, mam nadzieję kupić jakiś aparat analogowy. Problem w tym, że nigdy nie miałem w ręku prawdziwego aparatu. Ani analogowego, ani cyfrowego. Najwyżej jakiś mały kompakt. Jak i co na miejscu mogę sprawdzić, bez kliszy? Jak sprawdzić czy działa, na co zwrócić uwagę?
Tylko tak łopatologicznie proszę. I bardzo wam dziękuję.
#pytanie #fotografiaanalogowa
  • 12
@100kW: Ach i jak tu żyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak będzie coś fajnego, sprzedawca będzie zapewniał, że działa i się trochę potarguję, to może coś kupię. Dzięki.
@DywanTv sprawdź naciąg na sucho wraz z migawką kilkanaście razy czy nic się nie zacina. Otwórz tylnią klapkę i sprawdź jak środek wygląda. Popatrz w szkła obiektywu czy nie ma grzyba i syfu. Weź baterie ze sobą AA, AAA, bo jak trafi ci się jakiś fajny kompakt to dobrze jest sprawdzić z bateriami. Sprawdzaj czy obiektyw nie jest luźno osadzony, czy samowyzwalacz działa jeśli jest. Nie daj się ponieść emocjom jeśli chodzi
@opiekacz: Jeśli trafię coś konkretnego, to na pewno pojawi się mały spam w postaci wpisów

"Jak założyć film"

"Do czego ten guzik"

"Urwałem obiektyw, jak go naprawić"

Naciąg to jest odciągnięcie tej wajchy, którą się przesuwa film i naciśnięcie spustu, tak?