Wpis z mikrobloga

@dzieju41: Nie wspomniałeś, ale nadałeś temu chlebowi rangę, jakby było to coś nadzwyczajnego.
Poza tym, lista składników wydaje się nad wyraz długa.
A co do chlebów bez ulepszaczy, to nie musisz szukać po małych piekarniach, by takowy dostać.
@agaja: jesteś zbyt uprzejma :)
@Gwynblade: przy takim koło dwóch-trzech godzin na przestrzeni trzech dni. Piekłem kiedyś litewski, podobny.
@dzieju41: ten chleb taki najbardziej bazowy też nie jest, znajdziesz w nim słód, może kminek, może miód. Przetłumacz skład. Ale nie wszystko złe, co ponad mąkę, wodę, drożdże i sól.
@tptak: Nie wykluczam, ja robiłem tylko orkiszowy i gryczany. Ten drugi bije wszystkie inne chleby na głowę pod względem wartości odżywczych, a jak mówiłem, poświęcamy jemu maks 10 minut.
@tptak: Od razu mówię, że orkisz, to ciągle pszenica, czyli zboże, czyli fuj.
A gryka dlaczego nie leży? Smak nie pasuje? Dla mnie chleb jest w smaku neutralny, jak to chleb. Robiłeś z gotowca (mąka z palonej gryki), czy z białej gryki (którą się wczesnej moczy dzień/dwa, a następnie miksuje do gładkiej masy)? Jak to pierwsze, to spróbuj koniecznie tej drugiej opcji.
@tptak: e tam. Jesteś trochu moim idolem chlebowym tutej :P
Jakbym mogla, to bym do Ciebie męża na kurs jakiś wysłała, albo i sama siebie też ( )
A na poważnie - przeciez wrzucasz rzeczy tak pysznie wyglądające, ze az slinka cieknie, wiec spokonie Cie tutaj mistrzem chlebownictwa (nie tylko wykopowego) nazwac mozna :)