Wpis z mikrobloga

Murki, jak zrobić idealnego schabowego? Generalnie, jak zrobić idealną panierkę?

Nieważne jaką robię panierkę i na jakim mięsie - czy tempurę, czy ciasto piwne, czy w bułce tartej- brzydko mi odpada, czasami nasiąka tłuszczem. Niestety nie mogę się poradzić mamy, bo kompletnie nie umie gotować.
#gotujzwykopem #gotowanie #pytanie #mieso
  • 27
  • Odpowiedz
@anezka: Jak zdejmiesz z patelni i nakłądasz na talerz to panierka odkleja się od mięsa - dzieje mi się to samo z tempurą i krewetkami, ze schabowym i ze wszystkim co może być w panierce.
  • Odpowiedz
@ChomiczaKrolowa: Co do tempury, przepis wymaga lodowatej wody, żeby nie rozpuściła się glutamina - wtedy panierka jest chrupka.
Ale ogólnie zasada jest taka, że kotlet powinien być spanierowany TUŻ PRZED smażeniem - dla mnie oznacza to, że panieruję i od razu na patelnię. Do tego według mnie nie powinno się dodawać soli do jajek, bo się roztwarzają.
Temperatura patelni jest też ważna, za ciepła sprawi, że panierka się do niej
  • Odpowiedz
@ChomiczaKrolowa: nie znam się na krewetkach ale może spróbuj to co radzi obserwator, żeby poczekać aż mocno się rozgrzeje tłuszcz i wtedy dopiero i kontroluj to smażenie. jajko, bułka i się uda :3
  • Odpowiedz