Wpis z mikrobloga

@Jordandc: Biorąc pod uwagę, że przewalutowanie w każdą stronę to prawie 10gr, to opłaca się tylko, jeśli dolar spadnie poniżej 4zł w momencie zakupu.
@grabtom_: Nie da się tak. Wypłata z PayPala tylko w PLN.
@Jordandc: Ewentualnie możesz wypłacić z PayPala na konto w PLN, a potem kupić USD np. w Kantorze Aliora. W tej opcji tracisz na kursie PayPala tylko raz, a drugi raz wymieniasz walutę po korzystnym.
A tak przy okazji, to na Ali nie można płacić PayPalem, tylko kartą.
@leszek_SK: Wiesz no to jest właśnie pytanie. Ja ogólnie przewidywałem że po wygranej trumpa Dolar mocno osłabnie, ku mojemu zaskoczeniu podskoczył do góry. Trzeba brać też pod uwagę to że złotówka bardzo osłabła. Gdybym miał na koncie 10000$ to bym sie nawet nie zastanawiałtylko już dziś przewalutował.
@Jordandc: Jeśli bardzo chcesz przewalutować, to przelej te pieniądze na zwykłe konto i korzystaj z kantor.aliorbank.pl do dalszych wymian PLN>USD. Chyba, że te środki nie mają się nigdy pojawić w polskim systemie bankowym, to wtedy ta opcja jest nieaktualna. Nie zmienia to jednak faktu, że PayPalem na AliExpress nie zapłacisz.
Nie tylko my, ale i specjaliści nie są w stanie przewidzieć zachowania walut - popatrz sobie na te prognozy walutowe ze
ms93 - @Jordandc: Jeśli bardzo chcesz przewalutować, to przelej te pieniądze na zwykł...

źródło: comment_fWtkFxOvfjLi4IneEUM8MdoG1Bc4gKiW.jpg

Pobierz
biore pod uwage to ze dolar prędzej czy pozniej spadnie poniżej 4zl


@Jordandc:

moe za miesiac, moze za kilka lat.

Przewalutuje gotówke na paypal do złotówek w chwili najwyższego klursu dolara.


@Jordandc:

A skad bedziesz wiedzial, ze jest najwyzszy? :D

Paypal aktualizuje swoje kursy kilka razy dziennie, a za przewalutowanie pobiera oplate 3,5% (oplata ta jest zawarta w spreadzie walut)