Wpis z mikrobloga

Miejsce zdarzenia: #mpk #krakow
Czas: przed chwilą

W kolejce do kierowcy stoi jakiś różowy, a za nią facet 30-40lvl.
Różowy pyta kierowcy czemu nie działa automat z biletami, kierowca mówi, że nie wie i jak dojedzie do końca linii to sprawdzi.
Koleżka stojący za różową pyta kierowcy, "a bilety Pan sprzedaje?"
Kierowca - "ulogwy 2.5, cały 5 cbln".
Różowy odchodzi, a główny aktor przedstawienia mówi "to ja panie kierowco poproszę o zablokowanie kasowników" XDDDDDD
Ale ale.. ale ja chciałam wysiąść na następnym...

#truestroy #heheszki
  • 48
@enron:

Prowadzący pojazd (motorniczy, kierowca)

Prowadzący pojazdy sprzedają wyłącznie bilety 60-minutowe normalne lub ulgowe. Sprzedaż biletów przez prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej stanowi uzupełniającą formę dystrybucji biletów i może odbywać się jedynie w przypadku braku lub awarii automatu do sprzedaży biletów w pojeździe, wyłącznie podczas postoju pojazdu na przystanku za odliczoną kwotę.

jedynie w przypadku braku lub awarii automatu do sprzedaży biletów w pojeździe


a @Wilier: napisał

Różowy pyta kierowcy
@Wilier: @Andczej:
We Wrocławiu mają tak, że nie można kupić biletu u kierowcy (nigdy), wszędzie są automaty, a jak nie działają to nie masz obowiązku kupna biletu. Jak dla mnie uczciwe. Masz odliczoną kwotę na bilet 20 minutowy, na autobusie jak byk napis, że automat biletowy w środku, a zmuszają Cię do zakupu biletu godzinnego ;s

Swoją drogą czemu kierowca kazał czekać do pętli? Może zresetować automat ze swojego pulpitu
a jak nie działają to nie masz obowiązku kupna biletu.


@MasterSoundBlaster:

W Krakowie jeśli nie działa/nie ma automatu i kierowca nie ma biletów, to jedziesz za free.

Masz odliczoną kwotę na bilet 20 minutowy, na autobusie jak byk napis, że automat biletowy w środku, a zmuszają Cię do zakupu biletu godzinnego


Masz regulamin, który nakazuje ci skasować bilet gdy wsiadasz do pojazdu, automat jest tylko opcją.

Swoją drogą czemu kierowca kazał
@Andczej:

W Krakowie jeśli nie działa/nie ma automat i kierowca nie ma biletów, to jedziesz za free.

No ale ja nie o tym, chodziło mi o uczciwość takiego rozwiązania. Przecież chcę kupić bilet, bo mam odliczoną kwotę, a gdybym wiedział, ze automat nie działa/nie ma go to bym wybrał inny autobus.

Masz regulamin, który nakazuje ci skasować bilet gdy wsiadasz do pojazdu, automat jest tylko opcją.

To przeczy temu wyżej, głupie.
jedynie w przypadku braku lub awarii automatu do sprzedaży biletów w pojeździe


a @Wilier: napisał

Różowy pyta kierowcy czemu nie działa automat z biletami

@Andczej: no rozumiem, mam na myśli że różowy miał wbite do głowy "bilety sprzedają tylko w pojazdach bez biletomatów".