Wpis z mikrobloga

Miejsce zdarzenia: #mpk #krakow
Czas: przed chwilą

W kolejce do kierowcy stoi jakiś różowy, a za nią facet 30-40lvl.
Różowy pyta kierowcy czemu nie działa automat z biletami, kierowca mówi, że nie wie i jak dojedzie do końca linii to sprawdzi.
Koleżka stojący za różową pyta kierowcy, "a bilety Pan sprzedaje?"
Kierowca - "ulogwy 2.5, cały 5 cbln".
Różowy odchodzi, a główny aktor przedstawienia mówi "to ja panie kierowco poproszę o zablokowanie kasowników" XDDDDDD
Ale ale.. ale ja chciałam wysiąść na następnym...

#truestroy #heheszki
  • 48
@Ciuliczek: @MasterSoundBlaster: nie koniecznie, wsiadając do autobusu masz mieć bilet, automat/kierowca jest tylko udogodnieniem, nigdzie nie pisze w regulaminie, że kanar musi czekać na to aż kierowca ci sprzeda, tak samo jak kierowca jedzie i ci nie sprzedaje kanar może cie skontrolować.
Nie zauważyłam jeszcze nowych biletomatów


@misja_ratunkowa: to już ponad 2 lata

Tak swoją drogą, uważasz, że pasażer powinien mieć bilet już przed wejściem do autobusu/tramwaju?


@MasterSoundBlaster: można to uznać za głupie ale z drugiej strony, nikt nie zmusza cie do korzystania z komunikacji więc jeśli już z niej korzystasz to dostosuj się do jej zasad/regulaminu
@MasterSoundBlaster: Coś może być głupie ale być ok. Na odstąpienie od opłaty dodatkowej jeśli ktoś chce ten bilet zakupić w biletomacie i poczynił ku temu jakiś krok, co zresztą dzieje się już bo kontrolerzy nie ruszają kolejki do biletomatu.