Wpis z mikrobloga

Mirki !

Kolejne #oswiadczenie związane z #medycyna

Jakiś czas temu pisałem o tym, że pracuję w prywatnej placówce medycznej, która zajmuje się badaniami klinicznymi. Czym są badania kliniczne ? Pod względem prawnym należy przytoczyć ten fragment:

"Badaniem klinicznym jest każde badanie prowadzone z udziałem ludzi w celu odkrycia lub potwierdzenia klinicznych, farmakologicznych, w tym farmakodynamicznych skutków działania jednego lub wielu badanych produktów leczniczych, lub w celu zidentyfikowania działań niepożądanych jednego lub większej liczby badanych produktów leczniczych, lub śledzenia wchłaniania, dystrybucji, metabolizmu i wydalania jednego lub większej liczby badanych produktów leczniczych, mając na względzie ich bezpieczeństwo i skuteczność. " (art. 2 pkt 2 Ustawy Prawo farmaceutyczne, Dz.U. 2008 nr 45 poz. 271 z późn. zm.).

Jak wygląda to w praktyce ? Używamy leków, które starają się o rejestrację przez FDA (Food and Drug Administration) oraz przez EMA (Europejska Agencja Leków - European Medicines Agency). Zazwyczaj stosujemy leki, które są w fazach II-IV, czyli wstępne działania niepożądane oraz ich dystrybucja w organizmie zostały sprawdzone. Oczywiście nie są to do końca leki przebadane i ocena bezpieczeństwa trwa przez cały okres badania, jednakże jakieś wstępne wnioski zostały już po I fazie wysnute i lek został dopuszczony do dalszych etapów, co świadczy że zwiększa się jego bezpieczeństwo.

Jakie w takim razie korzyści mogą czerpać ludzie ? Badanie jak i samo leczenie w trakcie badania jest bezpłatne. Niejednokrotnie dotyczy jednostek chorobowych których leczenie wymaga bardzo dużych nakładów finansowych i ich leczenie na koszt NFZ'u jest bardzo trudne. Oprócz tego jest to również alternatywa dla osób, które do tej pory nie znalazły skutecznego leczenia na swoją chorobę. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że jest to tylko terapia eksperymentalna i kwestia plusów oraz minusów powinna być mocno rozważana.

Tak więc jeśli ktoś z Was jest dotknięty lub zna osoby dotknięte chorobami takimi jak:

1. Choroba Leśniowskiego-Crohna #lesniowskiegocrohna
2. Reumatoidalne Zapalenie Stawów #rzs #reumatoidalne
3. Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) #pochp
4.W przyszłości Onkologia (ale jeszcze nie wystartowaliśmy)

to zachęcam do kontaktu ze mną.
Dotyczy to szczególnie osób z #lodz i #warszawa , ale też osób z całej #polska którym te choroby mogą utrudniać życie na tyle, że zdecydują się przyjechać do nas. Być może ktoś będzie chciał skorzystać i gdzieś znajdzie się pomoc dla kolejnego pacjenta!

Więcej o badaniach klinicznych:
Badania kliniczne

#medycyna #zdrowie #lekarz #choroby
  • 8
@True_freedom: a może potrzebny wam niezdiagnowany klinicznie przypadek z wielonarządowymi uszkodzeniami?ja nawet wiem co to jest ale "u nas tego nie leczą" chba nfz nie refunduje anyway macie przykład jak uszkadza organizm wieloletnia nieleczna choroba -NIC TYLKOLECZYĆ PISAĆ PRACĘ I ZDOBYWAĆ NOBLA. a luczkodzenia różnie tam wciskają kity- że z dzieciństwa, że wrodzone, że kiedyś musiało być zakażenie itp., że idiopatycznie ( zależy od organu)
@zima65: ciężko mi powiedzieć czy jest jakiś program, który moglibyśmy zastosować. Najgorsze jest to, że nie ma konkretnej diagnozy, bo gdyby było chociaż jakieś przypuszczenie bądź wystawiona diagnoza to na koszt badania moglibyśmy wykonać więcej oszacowań i zrobić analizę. Przedstawię sprawę, może coś znajdziemy.