Wpis z mikrobloga

@maciejkiner: Jakby było tak jak mówisz to to też by wskoczyło na główną, http://www.wykop.pl/link/569247/tron-jeremy/

Sądzę, że działa to tak, jak jest nowa kategoria znalezisk, to póki nic tam nie wpadło jest liczony tylko stosunek wykopy/zakopy, i przy pewnym stosunku wychodzą na główną. Z czasem jak pojawiają się w danej kategorii nowe znaleziska to algorytm uwzględnia średnią wykopów, którą należy przekroczyć albo się do niej zbliżyć, i mieć określony stosunek zakop/wykop -
@yaotzin: Ty teoretyzujesz, a ja znam ten algorytm, bo go pisalem, i nie uwzglednia on prostego stosunku wykopy/zakopy - nie wazne w jakiej grupie znajduje sie znalezisko. Co do podanego linka to troche mu zabraklo na glowna, ale nie moge zdradzic ile, ani w jaki sposob jest to liczone. Co do zakopywania z glownej, to oczywiscie kazde znalezisko ma prog wejscia (ilosc "kopniec" potrzebna, zeby wejsc na glowna), prog zakopania (ilosc
@maciejkiner: Tak satysfakcjonuje ;) Wiem, że nie możesz zdradzić szczegółów algorytmu, przez to też będę sądził, iż mój tok rozumowania jest jednak zbliżony do faktycznego algorytmu.
Reklamy googla jako pierwszy komentarz? Błagam, nie bądźcie aż tak chciwi, one gówno przynoszą, a robicie nimi straszny syf :/
Co do algorytmu to wydaje mi się, że ma on ścisły związek z rankingiem danego użytkownika - czym bliżej jedynki tym większa moc - to zapewne jedna ze składowych wykop/zakop. Ponadto dodam, że rozdzaj zakopu też zapewne ma znaczenie - wg. mnie powód "duplikat" jest najbardziej miażdżący