Wpis z mikrobloga

Ostatnio podawałam informację klik Patryczek znalazł Dawcę i ma szansę na życie.
Dodawałam również znalezisko o Weronice, poznałam ją osobiście.
Niestety nie doczekała na swojego Dawcę :-(
Odeszła od nas wczoraj ok godziny 20, w swoim domu, wśród Rodziców i najbliższych. Proszę rejestrujcie się jako potencalni Dawcy Szpiku, niektórzy nie mogą długo czekać na swojego Bohatera :-(

Pozwolę zawołać plusujących wpis bo widziała, że ludzie się rejestrowali po apelu.

#bialaczka #gnidawygrywazbialaczka #dkms #szpik
źródło: comment_0DcpR7NhPK1PhntsCHe3OnePT4X0QNCw.jpg
  • 96
@balatka: a wiesz może jak to wygląda jeśli bym chciał się zarejestrować w DKMS, ale aktualnie przebywam za granicą i zarejestruję się w brytyjskim oddziale, to czy baza danych jest międzynarodowa? czy będę musiał się ponownie rejestrować w Polsce?
Chciałem oddać dla tej dziewczyny krew niedługo, minęło mi już dwa miesiące ale jakiś katar mnie nie opuszcza a wiem że poszukiwała 0RH-
Dziś rano dowiedziałem się że zmarła. Przykre to.
Mirki, zapisujcie się jako dawcy szpiku, oddawajcie krew, może być tak że wam kiedyś będzie potrzebna.
@Zatwardzenie: rzecz w tym, że nie musisz oddawać swojego życia, i to za darmo...

brzmisz jakbyś miał umysłowość tego kilkuletniego chłopca, który oddał swoją krew bratu, bo tamten by nie przeżył bez transfuzji. I po zabiegu ten chłopiec spytał: "Oddałem swoją krew, to teraz umrę, prawda?" Ale to nie byłby problem dla niego.
@patrzpan niedoczynność nie dyskwalifikuje w pełni, ale zarejestrowanie się w bazie jest możliwe po konsultacji z lekarzem. Napisz mejla na medyczne@dkms.pl i opisz swój przypadek oraz jakie leki przyjmujesz ʕʔ
@balatka: A wiesz że z tą chorobą mogą pójść inne autoimmunologiczne? Nie chcę mieć na sumieniu tego że ktoś przeze mnie będzie miał rozpierniczony organizm. Krwi już nie mogę oddawać a to robiłem dopóki gość w centrum nie powiedział mi że jeśli to zrobię to biorca może dostać zapaści( ͡° ʖ̯ ͡°)
@patrzpan no jak chcesz,myślę, że lekarze maja świadomość powikłań więc chyba aż tak tragicznie nie jest skoro można byc dawcą, ale po konsuktacji z nimi.
Ale jak uważasz. Szkoda że nie chcesz chociaż sprawdzić i ew.dać nadzieje chorym :-(
@balatka: Kiedyś się zarejestrowałem i właśnie w dkms. Na początku uważałem że hurrra komuś pomogę a teraz modlę się by mój "genetyczny bliźniak" nie potrzebował mojej pomocy. Białaczka super wygląda w filmach jak np. "Now is good" i ja też tak myślałem dopóki brat lekarz mi nie wytłumaczył że człowiek się dusi. Dobra śmierć to tylko taka gdy nawet nie wiesz co cię uderzyło. Mama mi zmarła na raka trzustki to
@mirek-kania samo oddawanie nie, jest pod całkowitym znieczuleniu, mowa tu o pobraniu z talerza kości biodrowej. Po zabiegu odczuwasz ból w dole pleców jak przy przeziębieniu który szybko mija, jesli doskwiera zbyy mocno to jeden apap daje rade. A jeśli chodzi o pobranie z krwi obwodowej to nie, siedzisz tylko 4h i przetaczaja Ci krew :-)
@balatka: razem z żona zarejestrowaliśmy się dawno temu. Okazało się że żona z powodu choroby ( epilepsja) nie może być dawczynią. Pozostałem ja na posterunku. Czekam aż kiedyś zadzwonią do mnie. Chciałbym zostać dawcą i "uratować" kogoś. Chciałbym w przyszłości tą osobę poznać.
@osaaldona: @osaaldona: Ja również mam niską wagę, do tego jestem wysoka, aleee jak pogadasz z lekarzem to wpiszą cię warunkowo na listę. Mnie powiedziano, że jeżeli będzie potrzebowało dziecko, to wtedy nie pobierają dużo i powinno być ok, tym bardziej że jestem zdrowa. Przy osobie dorosłej może być problem, ale może akurat się tak zdarzyć, że do tego czasu przytyje.
Spróbuj pogadać, może też cię wpiszą.
O cholera! Szkoda dziewczyny, fajna dupa z niej była. Jakoś tak jej dobrze z oczu patrzyło. Po poprzednim wpisie o niej wysłałem zgłoszenie do tej bazy (w państwowej jestem już od jakichś pięciu lat, a drugie tyle krwiodawcą). W ostatni wtorek wysłałem im te patyczki. W piątek dostałem mail, że patyczki dotarły i będą "analizować mój typ tkanki". Ponadto wpisałem się na listę dawców organów, ale z tym to mi się na