Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa #polityka #oswiadczenie
Aby nie było, że się wypowiadam za czyimiś plecami. Wołam kolegę @world który wczoraj wystosował poniższe oświadczenie.

Jeśli jutro nie dojdzie do zadymy na #marszniepodleglosci, to usuwam konto i znikam.

Zresztą powodów jest wiele, ale ten symboliczny będzie całkiem w porządku.

~ World
------------------------------------------------------------------------------------------------
Co prawda dzień jeszcze się nie skończył ale Marsz niepodległości już przeszedł.
Osobiście byłem przekonany, że dojdzie do zadym, zwłaszcza że (jak pisałem w odpowiedzi koledze) w kontr marszu "Koalicji antyfaszystowskiej" brała udział "zaproszona do Polski" antifa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zdjęcie mord z frontu
Uczestnicy manifestacji Koalicji Antyfaszystowskiej trzymali flagi: biało-czerwone, czerwone i tęczowe. Niesiono transparenty z hasłami: "Biała Polska tylko zimą", "Faszyści precz z naszych ulic", "Pokażmy język nacjonalizmowi", "Faszyści brzytwą rządzących", "PiS promuje faszystów", "Razem przeciw faszyzmowi". Skandowano "Warszawa wolna od faszyzmu", "No pasaran"
zdjęcie tego "ogromu" z góry :)
W skład koalicji, poza Partią Razem, weszło kilkanaście organizacji lewicowych, antyfaszystowskich i anarchistycznych, m.in. Warszawska Federacja Anarchistyczna, Antyfaszystowska Warszawa, kolektyw Syrena oraz fundacja Feminoteka.

Innym ciekawym folklorem był marsz KOD z politykami PO i SLD.
zdjęcie dobrze znanych jap od frontu
Widoczni byli przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, była premier, posłanka PO Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu, posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska, lider KOD Mateusz Kijowski oraz przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Uczestnicy marszu podkreślali, że chcą zamanifestować jedność i solidarność.

"Chcemy należeć do tego narodu, bronimy wartości, które ta niepodległość nam przyniosła. Mamy w sercu solidarność i ona powinna nieść. To jest główne przesłanie"

~pani niosąca słoiki do Wawy
Część z uczestników protestowała przeciwko (jak mówią): "Podziałom tworzonym przez rządzących."
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
No i sam marsz główny.
widok z góry na Moście Poniatowskiego

Policja: nie było incydentów - na ulicach stolicy siedem tys. funkcjonariuszy
- Władze Warszawy: nie podamy tym razem szacunkowej liczby uczestników
- Policjanci: w zgromadzeniach w Warszawie uczestniczyło ponad 85 tys. ludzi
źródło

Na co ja liczyłem...
- Ognisko w siedzibie Fejsbuka
Czym się skończyło...
- Sceniczne spalenie flagi pejsbuka
... zadyma... ekscesy... zamieszki...???...

ALE CZEKAJ CZEKAJ.
Coś było.
Polscy kIbole zrobili burdę przed meczem Rumunia - Polska ... w Rumunii ... pobili rusków w barze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obiecuję, że nie wrócę. Wracam do Izraela i kończę aktywność w sieci.

~ World

Tak jak pisałem wcześniej. Czy masz rigicz czy nie (i czy cenisz swoje własne słowo) to twoja sprawa. Ja ci nie wierzę... jestem nawet gotów obstawić, że jeśli nawet się szarpniesz na ten wyjazd to i tak wrócisz na innym koncie. Zwłaszcza że w Izraelu tez jest internet. :)

[na dole zdjęcie obchodów Dnia Niepodległości - grupa rekonstrukcyjna na koniach]
Pobierz FlaszGordon - #4konserwy #neuropa #polityka #oswiadczenie
Aby nie było, że się wypow...
źródło: comment_3zzoNc2M2NxPlVK26tjcMTJVdnydi57p.jpg
  • 10