Wpis z mikrobloga

Jest weekend - to oznacza nowy wpis do #manualzielarski. Jak mógłbym zapomnieć o konopiach? Aż wstyd, że jako zielarz nie napisałem jeszcze o nich tekstu. Konopie siewne istnieją w medycynie (fitoterapii) od wielu wieków. Skupiłem się na przedstawieniu ich roli w lecznictwie przełomu XIX i XX wieku w dwóch krajach - Imperium Brytyjskiego oraz Cesarstwa Niemieckiego. Brytyjczycy bardziej praktyczni, Niemcy za to dokładniejsi i precyzyjniejsi :)

LINK: https://manualzielarski.blogspot.com/2016/11/konopie-siewne-w-fitoterapii-xixxx-w.html

Obserwujcie mój tag: #manualzielarski

#fitoterapiawojenna #fitoterapia #rosliny #ziola #ziololecznictwo #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #konopie #marihuana #narkotykizawszespoko
Praktisch - Jest weekend - to oznacza nowy wpis do #manualzielarski. Jak mógłbym zapo...

źródło: comment_ggfolqDOMBNVHaRF1t9OtRqGu8FnoWO2.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@franaa: Uwierz, są niebezpieczniejsze rośliny niż bieluń :) Bielunia też palono w papieroskach antyastmatycznych. ale to inna historia. Zrównałem konopie z bieluniem, bo jednak to jest grupa ziół, przy których należy zachować ostrożność i to daleko idącą.
  • Odpowiedz