Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki , powiedzcie mi jaka jest logika ludzi, ktorzy przychodza do mnie do baru w celu zakupu alkoholu, przy zapytaniu o dowod mamy nastepujace sytuacje:
*rocznik na dowodzie '99 (wydaje mi sie, ze nie mam az takich problemow z obliczeniami i wedlug mnie ta osoba 18 lat skonczy dopiero w przyszlym roku)
*dowodu brak, przykro mi nie sprzedam Panu piwa, ale jak to, no tak to prosze Pana, czyli to juz koniec dyskusji?? Tak
*rocznik 2000 - ale przeciez Pani chciala zobaczyć tylko dowod wiec pokazalem, ale nie ma Pan skonczonych nawet 16 lat, ALE DOWOD MAM
I tak na okrągło, sytuacje tego typu powtarzaja sie notorycznie. Szanuje determinacje osob, ktore dzien wcześniej zostały odeslane z kwitkiem i wracaja na drugi dzien sprobowac po raz kolejny, a nuż sie uda. Nie.
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale #z------------------m
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@graf_zero: pamietam takich dwoch co chcieli byc cwani i poprosili angoli i zakup piwa. Podchodze do nich i pytam sie czy ma 18 lat zeby pic tego browara, nie??? To dzwonie po policje. Pamietam, ze bardzo szybko uciekali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blntgr: Jakby chcieli być cwani to by się małpką przed wejściem zrobili :D

Natomiast rozumiem twoją reakcję.

Chodzi mi o to że bez deklarowania wieku wchodzisz w kilka osób, jedna kupuje browary, i sobie sączycie w rogu.
  • Odpowiedz
@graf_zero: to tak nie dziala, pod tym wzgledem tez trzymam rezim ile browarow tyle dowodow, proste. Musze pilnowac tego zeby kazda osoba pijaca w lokalu jednak byla pełnoletnia
  • Odpowiedz
@blntgr: O jeeez :D
Rozumiem zasady, widać taki lokal(no i prawo). I przyznam ze nie pamiętam już jak to wtedy było.

Ale moment.
A jak kupie jednego browara. I nie wypiję. I kupię drugiego?
Albo kupię browara, a za 5 minut gin z tonikiem? Mam się z pustego szkła rozliczyć>?
  • Odpowiedz
@graf_zero: uwierz mi mam czujne oko, poza tym nie lubie jak ktos probuje zrobic ze mnie debila. Druga sprawa to nie kwestia lokalu tylko konsekwencji, ktore Ci groza w razie niefortunnej sytuacji, gdy np komus sie cos stanie i wskaze Ciebie jako osobe, ktora sie przyczynila do tego wypadku sprzedajac a-----l takiemu delikwentowi. Wole dmuchac na zimne i miec czyste sumienie.

  • Odpowiedz