Wpis z mikrobloga

Mircy z #pracait
Znalazłam całkiem fajną ofertę zdalną, ale firma zastrzega sobie, że praca u nich ma być moim jedynym zatrudnieniem i nie mogę nic dorabiać 'na boku'. Dla mnie trochę dziwna sprawa, zakaz konkurencji rozumiem, ale nie brak podejmowania zatrudnienia jakiegokolwiek.


Firma z USA, czy u nich #prawopracy pozwala na coś takiego?
Byłby pszypau, jakbym pracując u nich robiła coś jeszcze w PL?
Nie robiłam wcześniej into praca zdalna w 100%, więc średnio ogarniam.
  • 12
@Koszmar_zUo: Dokładnie. Jak oni ci to sprawdzą?
A jeśli zgodzą się na współpracę z tobą na zasadzie spółki to tym bardziej.

Albo ewentualnie jedna współpraca na JDG a druga na spółkę... o ile ci się to wszystko opłaca i jest warte zachodu :)
@Koszmar_zUo: Zobacz jak to w umówie mają zapisane. Być może za prace na boku masz 6000$ kary/dzień, a oni Ci po tygodniu zarzucą że pracowałaś gdzieś indziej i masz bylić 50 000$ kary + odsetki. Jak Ci nie pasi to lecisz do USA na sprawę, albo oni powiadamiają jakiś #!$%@? organ w UE i komornik zajmuje Ci komputer.
@Koszmar_zUo: No nie naślą na Ciebie skarbówki z USA na pewno. Pewnie można do tego jako tako na luzie podejść. Bo przecież głupie inwestowanie w postaci wykonania transakcji raz na tydzień też jest formą pracy z której masz przychód.
@Oczomyjka: @ludzik:
Póki co jeszcze się nie zgłaszałam, więc widzę tyle, co jest na ogłoszeniu.
Właśnie moją euforię (bo w sumie wymagania spełniam w większości) ostudził ten zapis. Nie chcę sobie narobić problemów przez bycie nieogarem.