Wpis z mikrobloga

Newton

Pierwszy samochod wykonal konstruktor i wynalazca a nie naukowiec. Myslisz ze wszelkich odkryc dokonali naukowcy?
Co do przytoczonej anegdotki. Znajde to napisze.
Chodzi dokladnie o datowanie rzadów pewnej dynastii co nie zgadza sie z momentem wybuchu Sqntorini. Geolodzy przedstawiaja twarde dowody a egiptolodzy twierdza ze to niemozliwe.
To tao jao z eksodusem zydow. Był i kropka ale tylko w Bibli bo zadne inne zrodla nie odnotowywuja takoego faktu... no ale byl

@
  • Odpowiedz
@maurycy-domanski: a może być i milijon wszechświatów. Chwilowo mój umysł przy codziennym kupowaniu bułki w sklepie potrzebuje tylko fizyki zatrzymującej się 15 mld lat temu.
BTW nie było kuli materii skoro nie było przestrzeni.
Najpierw opierasz dyskusję, że ci debile naukowcy nie myślą co było przed WW, a teraz kombinujesz co było obok. Się zdecyduj.
  • Odpowiedz
nie było czasu w naszym wszechświecie


@gwynebleid: > nie było czasu w naszym wszechświecie

@gwynebleid: A no w naszym nie było, ale ogólnie był ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli był ogólnie to siłą rzeczy w naszym też ( ͡° ͜ʖ ͡°) Idee w najprostszym sensie masz na obrazku wyżej. Wcale nie jest takie niemożliwe, że istnieje wiele wszechświatów, bo niby czemu miałoby być niemożliwe. Po prostu co jakiś czas sie z sobą ścierają tworząc wybuch, w reakcji na wybuch tworzą materie i odpychają sie od siebie - wszechświat sie rozszerza, po jakimś czasie za sprawą grawitacji "międzywszechświatowej" zaczynają sie znowu kurczyć i
  • Odpowiedz
porownuje naukowcow do naukowcow i ich zamkniety swiat swoich przekonan


@maurycy-domanski: Nie, porównujesz grupę ludzi, którzy szukają odpowiedzi bo chcą ją poznać do grupy ludzi, którzy robią wszystko, żeby wydudnić jak najwięcej hajsu z piramid
  • Odpowiedz
robią


@Nomen_Nominandum: skoro chca wydudnic kase z piramid to jaka roznica na kiedy dana dynastia panowala? Piramidy dalej stoja i jest tam w c--j do odkopania.
Przyjrzyj sie tej dyskucji

"Nie bylo nic i c--j... i mnie nie interesuje nawet jakby bylo... bo kupuje bulki i to mi wystarczy"
  • Odpowiedz
@maurycy-domanski: tak. się pojawiło.
@Nomen_Nominandum: mówisz o wielowszechświatowej teorii jakby była pewnikiem. Ja jestem sceptyczny w tym względzie. Choć instynkt podpowiada, że im dalej patrzymy tym więcej widzimy, ale dla mnie to ślepa uliczka. Wielowszechświat powinien mieć swój wielowszechświat, który ma swój wielowrzechświat itd.
A nawet jeśli się zderzyły dwa wszechświaty i powstał nasz, to nie znaczy że tam czas jest tym czym jest u nas. Teoretyzowanie ponad
  • Odpowiedz
skoro chca wydudnic kase z piramid to jaka roznica na kiedy dana dynastia panowala?


@maurycy-domanski: O której teorii piszesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie chodzi o to, że teorii na temat powstania wszechświata jest kilka, i każda z nich ma sens. Teorii na temat piramid jest multum łącznie z ufo, atlantydą i podziemnymi ludzmi żyjącymi obok j---a ziemi byle by tylko sie sprzedało. Gdyby odkryli wszystko
  • Odpowiedz
mówisz o wielowszechświatowej teorii jakby była pewnikiem


@gwynebleid: Nie. Napisałem na początku, że "Wg mnie Teoria Strun i Wielkiej Kraksy...jest dość prawilna", nie, że jest pewnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wielowszechświat powinien mieć swój wielowszechświat,
N.....m - > mówisz o wielowszechświatowej teorii jakby była pewnikiem

@gwynebleid:...
  • Odpowiedz