Wpis z mikrobloga

@domenacom: jeśli chcesz automatycznie to kontomierz.pl (ale trzeba się przełamać na dawanie hasła do konta bankowego), jeśli ręcznie to jakaś aplikacja do spisywania wydatków. Ja np. używam Dochody vs Wydatki.
@domenacom: raczej nie, biorę zawsze rachunki i wrzucam do portfela na kilka dni, gdybym coś pominął. Ale tutaj też nie chodzi o to aby co do grosza się wszystko zgadzało. Spisywanie daje dokładny obraz struktury twoich wydatków jak dobrze ogarnie się kategorie. 5 zł w jedną czy w drugą nie zrobi różnicy.
takie mam, to nie żadna tajemnica :) hobby, zakupy jedzenie, zakupy chemia, jedzenie alko, jedzenie miasto, mieszkanie, oplaty, pies (to nie każdy musi mieć), prezenty, relaks (kino, basen i takie tutaj lecą), samochód, odzież
Do tej pory korzystałem z GnuCash, Excel i Cashdroid i zostałem przy GnuCash. Co tydzień wpisuję wydatki i balansuję konta. Co jakiś czas generuję z tego raporty żeby wizualnie widzeć czy zmiany w stylu życia i wydawania idą w dobrym kierunku :)
@polski: @rajkes: @istp: a powiedzcie mi, czy jeżeli mam firme to powininiem używać dwóch całkowicie innych baz danych, żeby to się nie mieszało czy lepiej wszystko w jednym?

Aktualnie mam wszystko w jednym i podzielone na kategorie biznes/personal, dodatkowo 2 konta bankowe jedno firmowe drugie prywatne, ale mysle ze lepiej by bylo jakbym to zrobil w 2 oddzielnych bazach
@polski: @istp: @rajkes: dzięki. A powiedzcie mi co byście zrobili w sytuacji, kiedy kupujecie jakąś rzecz dla kogoś. Np. bilet dla brata, zmywacz do paznokci dla siostry, czy obiad dla rodziców? Dodawać to wszystko zgodnie z moimi kategoriami Transport, Kosmetyki, Jedzenie czy zrobić osobną kategorie dla nie swoich wydatków?

Bo jak później mam rozplanować budżet skoro czasami kupuje coś dla kogoś, jeżeli mnie o to poprosi? Później jak sprawdzam