Wpis z mikrobloga

#budownictwo #gorzkiezale #pracbaza #praca #emigracja #wykoppomoc

Mirasy mam wielką zagwostkę otóż, jestem na etapie zmiany pracy. Aktualna praca w budownictwie-inżynier na budowie :D w dużym mieście, zarobki po opłaceniu paliwa i jakiegoś badziewia zostaje ok 3k (mieszkanie służbowe), perspektywa awansu dość długa a co za tym idzie podwyżka w okresie roku czasu może 200 zł i moja druga opcja wyjazd do małego miasta zostanie tam inż budowy praca ok 6 miesięcy i później wyjazd do Skandynawi (oczywiście z tą firmą) budować osiedla; pensja słaba jak barszcz ok 2k (trzeba będzie opłacić jakąś melinę lub dojeżdzać do rodzinnego domu oddalonego 100 km) . Nasuwa się pytanie CO WYBRAĆ ???? Przeprowadzka do małej mieściny
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrzegrywWykopek: studia budowlane skończę na inżynierze, a teraz rozglądam się za robotą w IT i chce pójść w tym kierunku. Nasłuchałem się od starszych kolegów i znajomych o pracy na budowie po studiach i każą mi uciekać jak najszybciej. Pomijając fakt, że studia wybitnie mi nie podchodzą i męczą
  • Odpowiedz
@Dognose: no tak jest, bo miałem znajomych na budownictwie. niektórzy kończyli magistra i o pracy mogli zapomnieć, a z tą pracą to bym się nie rozpędzał bo ludzi którzy chcą iść na staż jest jak psów. no chyba że masz umiejętności na juniora
  • Odpowiedz
@PrzegrywWykopek: na razie co wpadnie (service desk/help desk + własna nauka po godzinach) zawsze to jakiś początek z przygodą z IT, a potem się zobaczy. Jak nie wyjdzie w IT to zawsze mogę pociągnąć to budownictwo
  • Odpowiedz
@kapitanamerykaa: polecam iść taką drogą, gdzie wyladujesz za granicą, z "zagranicową" pensją. Jeśli musisz najpierw przemęczyć się z polska firmą pół roku, pamiętaj, ze potem, na miejscu na bank coś znajdziesz. A wtedy mozna gowno robic i niezle zyc #pdk Mowie z autopsji, na polskich budowach swoje tez musialem przetyrac
  • Odpowiedz
@Dognose: @lucek091: zawsze się zastanawiałem jak wygląda takie przebranżowienie z budo na it, może powiedzcie parę słów jak to u was wyglądało, jakie są pierwsze kroki :D bo jednak starać się o przyjęcie na stanowisko związane z it bez jakiegokolwiek doświadczenia i z całkiem innymi studiami to ciężka opcja.
  • Odpowiedz
@mor3nko: Moim pierwszym krokiem był kurs pluralsight, potem jakieś książki, kilka miesięcy nauki, poszedłem na jedną rozmowę i stwierdzili, że mnie biorą ;d Nazwałeś to 'ciężką opcją', ale to zupełnie nie tak. Kwestia tego aby usiąść na dupie i pisać kod, czytac, analizować. Nie ma tutaj filozofii.
  • Odpowiedz