Wpis z mikrobloga

Mireczki chciałem się do was trochę wyżalić.
Nie dawno kupiłem zegarek Tissot LE LOCLE T41.1.423.33 za 1 672,00 cebuliony ze strony maxtime.pl
Korzystałem z niego jakieś 3 tygodnie zanim zdecydowałem się go wysłać do serwisu Tissot w Warszawie.
Problemem było to, że gdy zegarek leżał na boku to po pewnym czasie (średnio 2 - 5h) czas się zatrzymywał (wada ta była od początku, ale nie byłem pewien czy, aby na pewno było coś nie tak).

Po pobycie przez miesiąc czasu w serwisie przysyłają mi "naprawiony" zegarek z kilkoma papierami, że testowali to i to, wymienili to i to i powinno być ok. Dosłałi też kilka gratisów, ale to nic, bo nie dość, że zegarek ma tą samą wadę, to teraz zatrzymuje się czas po jeszcze krótszym czasie i nawet gdy jest położony tarczą do góry. Oczywiście rozwiązaniem na taki problem zawsze jest potrząśnięcie zegarkiem, ale przecież nie będę co chwila ustawiał godziny.

Po prostu nie mogę pojąć jak taka renomowana firma i to jeszcze model za taką cenę może oferować coś takiego. To już tania chińszczyszna nie ma takich problemów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zegarek odsyłam z powrotem do serwisu i sam nie wiem czy powinieniem i czy mogę żądać wymiany zegarka, bo nie chcę znowu czekać miesiąc czasu na prawdopodobnie ten sam efekt.
Co mi doradzicie?

#zegarki #watchboners #zalesie #gorzkiezale #serwis #tissot
  • 38
@Pantokrator: Kolekcji jako takiej wielkiej nie mam. Mój werdykt jest taki, że jednak go w serwisie naprawili, tylko ja ustawiłem godzinę i położyłem go do testu przez nie wykonałem procesu nakręcania.
Teraz kiedy został trochę potrząsany przez dłuzszy czas to już działa normalnie.
@AntoniPatek @Pantokrator:
Oczywiście, że do noszenia na co dzIeń.
Potrząsałem nim tylko wtedy jak się budziłem i patrzę, a tu czas stoi w miejscu. Zresztą sam sprzedawaca mi wtedy doradził, by go potrząsać jak czas się zatrzyma.
Mimo wszystko dzięki wam obu, bo myślę że już temat będzie rozwiązany no i rady się przydadzą ;)
@Pyxelr beczkę wymienili, pewnie ze sprężyną od razu, chociaż może wtedy piszą że main spring wymieniona. Albo wymienili z automatu albo coś faktycznie było nie tak.

Jaka teraz rezerwa?
@Pyxelr: w sumie to wyraźnego oporu być nie powinno.
Tak czy siak najlepiej takie zegarki, jak się okazuje, nakręcać po prostu nosząc, bo do tego są stworzone, albo kręcąc nim w powietrzu (nie potrząsać). A już najlepiej kupić rotomat :)
Nie wiedziałem o tym, ale ETA2824 jakoś bardzo ręcznego nakręcania nie lubi. Tzn. krzywdy jej nie zrobisz, ale jakbyś np. nakręcał ją ręcznie codziennie przez 3 lata, to mógłbyś już trochę
@Jarczur: póki co właściwie nie mogę, bo zegarek jest testowany przez rodziców (ja sam na studiach za granicą). Najwyżej im powiem, żeby ponosili z 1 dzień ;)