Wpis z mikrobloga

Ale mnie dupa piecze, więcej maści siostro! Przeglądam wypok na wykładzie, aż trafiam na to http://www.wykop.pl/link/3431075. Myślałem że mnie krew jasna zaleje.
W 2012 roku powstała 63 Gdyńska Drużyna Harcerzy należąca do ZHR, której byłem współzałożycielem. Drużyna działa w 100% na zasadach wolontariatu, czyli kadra wychowawcza nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia (w przeciwieństwie do jednostek ZHP). Harcerz powinien być zaradny. Idąc tym tropem, aby zarobić na własny proporzec podjęliśmy się prac ogrodniczych w zakonie żeńskim. Chętni członkowie drużyny chodzili po sobotnich zbiórkach wraz z drużynowym i przybocznymi, aby pomagać siostrom w ogrodzie.
Załączam foto z poświęcenia proporca, wraz z wnuczką Hieronima Dekutowskiego ps. ZAPORA, patrona drużyny.


#zalesie #zhr #zhp #crowdfunding #wykopefekt #pomocy
Idę grzać bigos
Marshall1337 - Ale mnie dupa piecze, więcej maści siostro! Przeglądam wypok na wykład...

źródło: comment_7pDK2d4kLkNiCIGwTTfBpPsf2s0uTCro.jpg

Pobierz
  • 9
kadra wychowawcza nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia (w przeciwieństwie do jednostek ZHP)


@Marshall1337: a jacy wychowawcy dostają w ZHP wynagrodzenie? Z tego co wiem chyba od szczebla chorągwi w górę są jakieś wynagrodzenia.Wydaje mi się, że to jakiś element wzajemnego szczucia się ZHP ZHRem i na odwrót. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do tej akcji harcerzy ze sztandarem to wydaje mi się, że trochę za bardzo popłynęli,
@Marshall1337: Jestem wychowawcą i ja jaki i żadna osoba z mojego hufca nie osiągała dochodów z tego tytułu tak i jak na hufcowym obozie nikt nie zarobił ani złotówki.Należy jednak pamiętać że służba instruktorska to też wiele wyrzeczeń w trakcie np. wymienionego obozu trzeba zapłacić za swój transport,jakieś artykuły pierwszej potrzeby też trzeba kupić a co najważniejsze poświęcić dużo czasu. Dlatego rozumiem że na większych obozach harcerskich niektórzy wychowawcy mają płacone