Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam sprawę. Naprawdę moim ulubionym tekstem w tego typu tematach jest: "a nie lepiej dołożyć 150 tysi i kupić coś porządniejszego?", lecz niestety w tej sytuacji mam 7 tys. złotych i potrzebuję kupić samochód. Dodatkowym wymaganiem jest to, że po złożeniu siedzeń musi zmieścić się kosiarka.
Co polecacie?
W tej cenie widziałam kilka aut typu Volvo V40 roczniki ok. 2000. Czy warto się zastanowić, czy może coś innego? Nie musi to być aż tak duży samochód jak to volvo. Tylko warunek kosiarki musi być spełniony.
Dajcie znać, bo nie znam się na tym temacie.

#kupujzwykopem #auta #samochody #samochod #volvo
  • 103
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka wiesz w 16-18 letnim dieslu za 7 tys naprawa rozrządu to koszt ok 1-1,5 tys zł. Benzyna jest dwukrotnie tańsza. Na benzynę też mniejsze opłaty. Chodzi i o relacje cen napraw do wartości. Włożysz 1,5 zł a samochód ciągle wart 7 tys .
Jesli samochód będzie na firmę to diesel jest ok bo generuje koszty. Vat odpiszesz i masz tanio. A nie napisał as czy to samochód tylko do pracy czy
  • Odpowiedz
@lukaschels: wiem, że taki 18 latek to ma swoje wymagania, że studnia bez dna. Te moje przysłowiowe 7 tys. to "za mało, by żyć i za dużo, by umrzeć" Rozglądam się. Prowadzę koczowniczy tryb życia. Nie wiem, czy w przyszłej pracy będę miała auto służbowe czy nie. Pewnie, że wolałabym mieć 20 kafli na starcie.
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka Mercedes 124 lub 202? Fakt starsze jeszcze roczniki można kupić ale to twarde samochody, ważne aby był sprzed epoki okularnika. Tylko że tu zaczyna się zabawa bo w dobrej cenie można kupić zadbane które podjeżdża długo ale też jeżdżące trupy, bez mechanika ciężko. Dla nich milion km to tylko dotarcie silnika. Części w miarę tanie
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka: za mniej, niż 7k kupisz audi a4 b5 avant. Miejsca w nim masa, kosiarkę zmieścisz bez rozkładania nawet. Za 7k masz takiego z klimatronikiem, alufelgami, w dobrym stanie. Jak poszukasz, to może i z nawigacją i skórą w środku, innymi bajerami. Części może nie są najtańsze, nie są też bardzo drogie, ale silnik 1.8t z gazem pracuje wyśmienicie. Tak tylko proponuję, mam nadzieję, że zaraz bojówka Opla na mnie nie
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka: w v40 kosiarka się powinna zmieścić o ile ma składany uchwyt. Samo v40 nie jest jakimś dużym autem, ot sedan z dorobionym dachem do bagażnika. Fajnie się prowadzi, ale za regulacje foteli to bym poucinał ręce projektantowi.
  • Odpowiedz