Wpis z mikrobloga

Cześć! Planuje niedługo wyjazd i szukam taniego noclegu na kilka dni. Gdzieś obiło mi się o uszy istnienie takiego serwisu jak #airbnb i po przeszukaniu ofert znalazłem kilka fajnych z dobrymi opiniami. Podobno istnieje też jakaś zniżka dla nowo zarejestrowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Chętnie więc skorzystam z jakiegoś reflinka, ale mam też parę pytań:
1. Czy płacę za cały pobyt z góry przez stronę airbnb?
2. Czy muszę jakoś podpinać kartę płatniczą przy rejestracji?
3. Poczytałem kilka opinii niżej, jednak chętnie poznałbym inne doświadczenia z korzystania z airbnb.
4. Może istnieją jeszcze inne podobne serwisy?
  • 3
@stefan-trzcina:
1. tak + jeszcze właściciel ma prawo zablokować kaucje jak jest określona w ogłoszeniu, jak coś rozpieprzysz w mieszkaniu to kaucja zapewnia pokrycie szkody
2. przy rezerwacji dopiero.
3. korzystałem 2tyg temu przy okazji wyjazdu do madrytu. Dogadałem z gościem godzine przybycia, czekała jego koleżanka, dała klucze, pokazało co, gdzie, jak, hasło wifi, obgadaliśmy wymeldowanie (zostaw klucze na stole i zamknij drzwi) + wyrzuć śmieci i to w sumie tyle.
@stefan-trzcina: Korzystałam podczas wakacji w Gdańsku. Bardzo fajna sprawa, może problem w tym że zdjęcia są małe więc zanim wynajmiesz mieszkanie - dobrze się przyglądnij szczegółom :) Poza tym ogólnie portal ok. Troche drogo czasem wychodzi bo opłata serwisowa i opłata za sprzątanie potrafią podniesc cene ale nie każde mieszkanie ma te oplaty albo sa bardzo male.