Wpis z mikrobloga

Skrzynia biegów padła mi w samochodzie Opel Zafira A. Zawiozłem do mechanika okazało się ze w oleju są już nawet duże opiłki żelaza dodatkowo auto nie miało werwy nie dało się nim jeździć mechanik zdecydował że trzeba wymienić skrzynie. Tutaj zaczyna się problem zamówiliśmy nową skrzynie okazało się że pasuje wszystko dobrze mechanik wstawił wczesniej zapytałem czy nie trzeba od razu wymienić sprzęgła mechanik stwierdził że jest na prawdę w b.dobrym stanie i to zbyteczne. Poskładał wszystko jak należy poinformował że mam miesiąc gwarancji na skrzynie itp. Niestety po odebraniu auta od mechanika zaniepokoiła mnie jedna rzecz: podczas ruszania z jedynki zaczyna telepać autem i nie zależnie czy dodaje więcej gazu czy mnie, przy zmianie biegu na 2 tez to występuje ale mniej i jeszcze lekko na trójce. I jest to niezależne czy na zimnym silniku czy na ciepłym jest tak samo. Byłem u mechanika i stwierdził że niby winny jest filtr gazy żeby go wymienić. Niestety czy jade na benzynie czy na gazie efekt jest ten sam jak myślcie w czym może być problem? #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #zafira #opel
  • 11
@GreatDay: jak będzie pasował dzwon i wałek sprzęgłowy to skrzynia pasuje. One mogą się różnić przełożeniami np i będzie za wolny (bo skrzynia od benzyny w dieslu) albo za szybki ale brak przyspieszenia (na odwrót) ale żadnego szarpania nie będzie, to nie automat.