Wpis z mikrobloga

no napisałeś

@fukboi: Otóż nie. Kiedy piszę, że Polacy to katolicki naród, to nie znaczy, że ty też jesteś katolikiem, ale że 90% twoich sąsiadów się za katolików uważa. Kiedy piszę, że Rosjanie popierają Putina to nie znaczy, że każdy ruski modli się do portretu swojego prezydenta, tylko że zdecydowana większość go popiera. Jeżeli Cię to przerasta, to trudno, mam to gdzieś.
Nadal uważam, że ten przekaz jest przeznaczony dla nikogo.
@llllllll: czyli można też uznać że pisząc że Polonia to die-hard republikanie ktorzy zawsze będą głosować przeciwko demokratom, masz na myśli że takie są poglądy większości? czy zgodzisz się w takim razie że można z tego wyciągnąc wniosek że skoro istnieje większość, to istnieje też jakaś mniejszość o innych poglądach, być może popierająca demokratów? albo nie mająca jeszcze zdania co do tego kogo poprzeć w wyborach?
@llllllll: ale amerykańscy właścicele tvn najwidoczniej uznali że biorąc pod uwage że polecenie "wrzucajcie propsowanie Clinton i szkalowanie Trumpa" kosztuje ich mniej wysiłku niż poranna kupa, równie dobrze mogą sobie użyć posiadanych już mediów do próby przekonania tych kilku wyborców których tym sposobem mogą przekonać. nawet jeden głos będzie sukcesem, bo ich to nic nie kosztuje.
@orfan: Zdaje mi się, że nikt cię siłą nie przymusza do obserwowania tagu. Niektórzy się interesują czymś więcej niż tylko tym, co się dzieje dalej niż za płotem. Niektórzy też są/będą obywatelami USA i będą żyć w kraju, którego prezydentem będzie Trump/Clinton.
@kinollos: Trochę przesadziłeś. Mnie interesuje co się dzieje na świecie, ale podchodzę do amerykańskich wyborów bez większych emocji. Nie jak część wykopków. Kwestii obywatelstwa USA pośród użytkowników tego portalu nie będę komentował.
@FrasierCrane: Pytanie czemu dziś nie wracają do wolnej Polski? Może z tej Polonii tacy sami Polacy jak z amerykańskich murzynów Ugandyjczycy czy Kenijczycy?
@orfan @llllllll: TVN ma taki sam interes w niszczeniu wizerunku Trumpa jak niemieckie media w niszczeniu wizerunku Kaczyńskiego, też Niemcy nie głosują w PL. Chodzi o poparcie dla różnych rezolucji uznających, że Trump łamie prawa człowieka, pokazywanie negatywnych zjawisk w USA za rządow Trumpa i mówienie "jak zagłosujecie u nas na prawicę to będzie tak samo".
@mopo: masz rację, że o to im chodzi, ale wg. mnie to śmieszne. Jak Trump zostanie prezydentem i zrobi coś niewłaściwego (z punktu widzenia poprawnych politycznie lewaków) to będę rozumiał krytykę w TVNie i nawet w telewizji w Bangladeszu, ale robienie negatywnej kampanii Trumpowi w Polsce (czy innym Bangladeszu) jest zabawne, bo my (ani "Bangladeszanie" xd) nie mamy nic do powiedzenia
@smyl: A co jeśli okaże się, że Trump wprowadzi kilka swoich reform i nagle gospodarka USA ruszy? Wtedy w Polszy też tak będą chcieli i jeszcze wybiorą jakąś nową wolnościową partię i co wtedy?