Wpis z mikrobloga

#feels #innvwanglii ( #innvwszkocji )

Jakieś parę godzin temu moi rodzice wrócili do Polski. Byli u mnie, 3 dni pozwiedzaliśmy sobie ale to nie o tym.

Moi rodzice są już po 50, ostatni raz zagramnica byli w Berlinie w latach 88 - 92. Nie licząc mojej matki która jeszcze parę razy była w Berlinie może z 17 lat temu i raz była u mnie w Szkocji w tamtym roku.

I może, to dla Was jest śmieszne i Wasi rodzice latają niczym Cejrowski po świecie. Znają biegle 10 języków i kupili za paczkę fajek 5 krokodylów od Amazońskich Indian.

Ale moi po prostu się gubią i zachowywali się jak duże dzieci. Są nieporadni, a w przypadku zgubienia ich w metrze czy na ulicy po prostu chyba by umarli (albo ich nie doceniam xD). Pytali się o każdy produkt w sklepie czy napis na ulicy, co to znaczy, co to jest itp. Mowa o produktach z innymi nazwami czy bez etykiet. Wcale mi to nie przeszkadzało i z miłą chęcią odpowiadałem im na pytania, pokazywałem, i oprowadzałem jak tylko mogłem.

I tak w sumie teraz jak już pojechali, uświadomiłem sobie jak to dobrze znać ten angielski na jakimś tam poziomie, podrozować po świecie i planować kolejne wycieczki. I to, że nie ciągnie mnie za cholerę do Polski a raczej by dalej "eksplorować świat". Dla nich była szokiem Anglia a dla mnie Penang w Malezji. Dla nich obiad to ziemniaki + jakis kotlet + surówka; dla mnie hinduskie żarcie + onion bhaji. I można by było wymieniać tak bez końca.

Dochodząc do konkluzji; Chyba to już nazywa się pełna dorosłość? Kiedy, masz bardzo dobry kontakt z rodzicami ale jednak już zaczynasz myśleć o sobie, realizujesz się a rodziców Ty zaczynasz pouczać i uczyć aktualnego życia.

W sumie na tym tyle. Smutno tak czy inaczej.

#uk #emigracja
  • 5
@innv moi teściowie jak się rozwiedli to dopiero zaczęli po świecie się szwendac z nowymi partnerami :) wcześniej też tacy byli przestraszeni i całe życie najdalej to do kątów rybackich pojechali, a teraz po całej Europie :)

Oczywiście nie życzę Twoim rodzicom rozwodu, bardziej chce pokazać że to nie kwestia wieku czy znajomości języka a braku motywacji, chęci i nastawienia aby podbijać świat. Nie nam tu oceniać dobrze czy źle, ale jakby