Wpis z mikrobloga

Szwedzcy farmaceuci nie ufają klientom: Niepełnoletni będą mogli kupować tylko jedno opakowanie środków przeciwbólowych za jednym razem, a dorośli, kupujący więcej niż jedno opakowanie. będą otrzymywać obowiązkową poradę jak właściwie korzystać z tych środków.

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/161029171-Szwecja-Apteki-ograniczaja-nastolatkom-dostep-do-srodkow-przeciwbolowych.html

#szwecja #ciekawostki #spoleczenstwo #apteka #paracetamol
Rzeczpospolita_pl - Szwedzcy farmaceuci nie ufają klientom: Niepełnoletni będą mogli ...

źródło: comment_gZezYCrR5T9M0jbPwnREPZxMPIoNs0f8.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Rzeczpospolita_pl: Średnio widzę sens takich ograniczeń. No bo co to da? Jednym opakowaniem tez można sobie zrobić krzywdę jak się przedawkuje. Z drugiej strony chyba nigdy nie kupowałem więcej niż jednego opakowania na raz.
  • Odpowiedz
@Norskee: Tia, jak kupowałem Antidol w celach medycznych jak miałem przygody dentystyczne, to zawsze farmaceutka miała "ostatnie opakowanie", a nie wyglądałem ani na gimbazę, ani na ćpuna;)
  • Odpowiedz
równie dobrze młody przejdzie się po pięciu aptekach.. Żal ich


@Jestem_Tutaj: Nie ma takiej możliwości.

o bo co to da? Jednym opakowaniem tez można sobie zrobić krzywdę jak się przedawkuje.


@Variv: Żeby przedawkować, trzeba mieć czym. Małe opakowanie paracetamolu w najniższej dawce nie wystarczy do przedawkowania.

dorośli, kupujący więcej niż jedno opakowanie. będą otrzymywać obowiązkową poradę jak właściwie korzystać z tych środków.


@Rzeczpospolita_pl: W Polsce też się myśli o
  • Odpowiedz