Wpis z mikrobloga

@MrOsamaful oczywiście że nie, bo liczb zespolonych nie da się porównać że 0. W zespolonych bym podstawił z = a+ib, dostaniesz równanie z pierwiastkami, podnieść do kwadratu obustronnie, potem pewnie wyjedzie zależność a od b albo odwrotnie. Może będzie wiele rozwiązań, ale nie mam kartki papieru przy sobie.
@MrOsamaful: nie nie, nie rozpisuj tego. Narysuj to sobie na płaszczyźnie. Zaznacz z=0 i z=3. Teraz szukasz punktów, które są w odległości (od 0 - 2 jednostki, od 3 - jedna jednostka). To bedzie taka prosta prostopadła do Re w x=2
@MrOsamaful y = +-sqrt(-x^2+8x-12), część pod pierwiastkiem musi być >= 0, więc masz do rozwiązania nierówność kwadratowa. Zatem, dla x z pewnego przedzialu masz pasujące 2 możliwe y.
@MrOsamaful @Fitoplankton dobrze prawi, nie zauważyłem że to jest równanie okręgu. Moim zadaniem to koniec zadania. Wszystkie liczby zespolone, które odpowiadają punktom na okręgu są rozwiązaniem równania. Lub inaczej, moim sposobem, rozwiązaniem są liczby z = x+yi, gdzie x jest z [2, 6] i y = +- sqrt (...).