Wpis z mikrobloga

@wymarta Miałem na myśli czy jak ot tak wezmę coś z półeczki z napisem "zero dioptrów" to będzie pasować na moje ślepia? Czy to jakoś trzeba dopasowywać? Nie miałem wątpliwej przyjemności posiadania wady wzroku i jestem przez to kompletnie niezorientowany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Krznl: nie wiem, ale chyba #!$%@? z tego będzie bo złożyłam zamówienie w sklepie z odbiorem osobistym i dostałam później maila dopiero ,że będą do 5 dni więc raczej mi się po weekendzie nie przydadzą ;) to były takie na źrenicę tylko.
@Krznl: A jak w czymś takim widać świat, zawsze się zastanawiam? Przez takie białe/czerwone/niebieskie/czarne świat się koloruje tak samo jak przez okulary przeciwsłoneczne?
Bo normalne korekcyjne soczewki też są lekko błękitne, ale świat przez nie wygląda normalnie.
@Polinik przez zwykłe soczewki, takie co zakrywają tylko teczowke nic się nie zmienia, ledwo je czuć na oku
Jedyny problem jest jak nosimy soczewki co zakrywają źrenice (np te co robia całe białe, zamglone oko) to wtedy no cóż, są pewne problemy z widocznością