Wpis z mikrobloga

Mirki, wykupuje pewną usługę przez internet i zgadzam się na regulamin - normalny check. Co w sytuacji kiedy usługodawca podmieni regulamin na jakiś niekorzystny? Można potem do tego jakoś dojść? Chcę zapisać się na siłownie przez ich stronę i muszę zaakceptować ich regulamin, jednak po kliknięciu w link do niego kieruje mnie na stronę główną (pięknie rozwianie 301 BTW), czyli de facto regulaminu nie ma.
Wołam #prawo oraz #webdev
  • 3
usługodawca podmieni regulamin na jakiś niekorzystny


@Oczomyjka: Zależy co masz na myśli pisząc "niekorzystny". Co do zasady, postanowienia regulaminu ograniczające prawa konsumenckie w oczywisty sposób (reklamacje, wypowiedzenia etc.), w większości przypadkach są po prostu nieważne. Jeśli nie chcesz podpisywać umowy w ciemno, zwróć się do administratora strony o przesłanie ci regulaminu e-mailem, choć myślę, że ważniejsze są zapisy umowne.
@Oczomyjka Jeśli firma z która masz umowę świadczenia usług, np. telekomunikacyjnych, zmienia regulamin świadczenia usług, cenniki itp. musi Ciebie o tym poinformować. Jeśli nie pasują Ci nowe rozwiązania to możesz umowę rozwiązać w każdym przypadku.