Wpis z mikrobloga

43670 - 30 = 43640

Ale cieplutko! ()
Dzisiaj głównie las, póki jeszcze widno po pracy.

Szkoda, że nie ma online #mapy dróg ppoż. z informacją o nawierzchni. Może zacznę dodawać gdzieś te drogi, którymi można przejechać z punktu A do B bez pchania roweru po piachu? Bawiliście się w takie coś? #google, #openstreetmap ?

#stalowawola
#rowerowyrownik
faramka - 43670 - 30 = 43640

Ale cieplutko! (。◕‿‿◕。)
Dzisiaj głównie las, póki je...

źródło: comment_hrGGbUN4pJU4sfWTQurn6Fysy1c4o5I4.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@faramka: Drogi leśne najczęściej rysuje się ze śladów GPS. Albo tych zebranych przez mapowicza, albo które udostepnił portal Strava. Inna opcja to wyrysowanie z mapy rzeźby terenu, ktora jest dostępna na geoportalu dla większości PL, a powstała ze skanów lidarowych na potrzeby programu ISOK.
  • Odpowiedz
@faramka: w przypadku OSM edytorzy to zwykli użytkownicy, którzy wprowadzają drogi na podstawie nagranego śladu GPS. Brak dróg w Twojej okolicy oznacza, że nie znalazł się jeszcze nikt, kto zechciałby je wprowadzić. Podczas tworzenia drogi po śladzie zwyczajnie wybierasz jej kategorię, czyli nawierzchnię i inne parametry.
  • Odpowiedz
@faramka: A i BTW Potlatch 2 to baardzo przestarzały edytor, nierozwijany (Co nie znaczy, że nie działa). Ale właśnie takie niestyki jak zrobiłaś bardzo łatwo jest w nim popełnić, bo żeby w ogóle połączyć drogi trzeba nacisnąć Shift (nie pamiętam, bo używałem go w 2012 :D )
Tak więc albo trzeba z tym żyć i uważać przy edycji, albo przesiąść się na iD lub JOSM
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: poprawiłam w iD. Faktycznie lepszy ten edytor. Będę z niego korzystać.
No i teraz widzę od razu zmiany na openstreetmap.org :)
Jakbym miała jakieś pytania/wątpliwości/problemy z dodawaniem czegoś na OSM, to mogę do Ciebie pisać / wołać Cię na mirko? Bo widzę, że znasz się na rzeczy!
  • Odpowiedz
@faramka: jeszcze wypróbuj wspomnianej niewebowej aplikacji JOSM. Sam przez dłuższy czas dodawałem przez iD, ale jednak JOSM jest wygodniejszy, jeśli musisz wprowadzić więcej zmian. Przy pojedynczych dróżkach faktycznie najszybsze będzie skorzystanie z iD.
  • Odpowiedz